czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2007
  • wyświetleń: 1427

Rozpoczęła się rozbudowa cmentarza

Rozpoczęła się rozbudowa cmentarza komunalnego przy kościele pw. św. Katarzyny. Prace te mają kosztować budżet 762 tysiące złotych, choć w budżecie zarezerwowano na ten cel dużo więcej, bo przeszło milion złotych.

Na obszarze niespełna hektara ogrodzonego już terenu powstaną 1.172 miejsca grzebalne, a w tym: miejsc grzebalnych zwykłych i marmurowych – 945, dla dzieci – 124, miejsc na groby rodzinne i grobowce – 31 oraz urnowych – 72. – Zaspokoi to potrzeby gminy na okres od 5 do 10 lat – informuje Ryszard Wiewióra, szef miejskich inwestycji. Wykonawca ma rok, by zakończyć budowę, choć obiecuje wyrobić się przed zimą.

W tej chwili dla miasta najważniejsze jest jak najszybsze oddanie do użytku nowych miejsc pochówkowych. – Dlatego z sanepidem i powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego uzgodniliśmy, że utworzymy podetap całej inwestycji. I dzięki temu w lipcu tego roku zostanie już udostępnionych pierwszych sto miejsc pochówkowych – przybliża Wiewióra.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.