czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 maja 2020
  • 16 lipca 2020
  • wyświetleń: 3148

Na pomoc zaniedbywanym psom - projekt czechowickiej fundacji

Czechowicka fundacja "Mam kota na punkcie psa" ruszyła z projektem pomocy zaniedbywanym psom na prywatnych posesjach. - Organizujemy budżet, który pomoże nam ratować psy przetrzymywane w skandalicznych warunkach przez swoich pseudowłaścicieli - mówią organizatorzy zbiórki, która potrwa jeszcze tylko do końca lipca. Nie zebrano jeszcze nawet połowy potrzebnej kwoty.

Trwa zbiórka czechowickiej fundacji na interwencje pomocy psom
Trwa zbiórka czechowickiej fundacji na interwencje pomocy psom · fot. Mam kota na punkcie psa


W jaki sposób fundacja chce pomóc zaniedbanym psom? - Poprzez konsekwentne kontrole dobrostanu psów w wybranych miejscach. Nie chcemy ratować umierających zwierząt, ale zapobiegać ich maltretowaniu! Lepiej wcześniej, niż za późno... - czytamy na stronie zbiórki. Pieniądze będą przeznaczone na konieczne leczenie, odrobaczenia, odpchlenia, kastracje oraz zakup karmy oraz w razie konieczności bud. Wszystkie te wydatki dotyczą tylko tych osób, które z biedy nie mogą pokryć takich kosztów. Jeżeli będę konieczne dłuższe podróże, to środki będą przeznaczone także na zakup benzyny dla wolontariuszy.

- Aby pomagać, potrzebne są pieniądze, które pozwolą ratować psiaki. Ratowanie i kombinowanie, jak potem za to ratowanie zapłacić, zawsze niesie za sobą ryzyko. Weterynarze nie chcą leczyć zwierząt na kredyt. Mając budżet, będziemy wiarygodni i przygotowani do wsparcia. A przede wszystkim skuteczni. Jeżeli uważacie, że jest to potrzebne, wesprzyjcie! Kochamy = działamy. Dziękujemy za każdą pomoc - mówią czechowiccy obrońcy zwierząt.

ar, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.