czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 18 maja 2020
  • wyświetleń: 1447

Mikropigmentacja medyczna - powrót do naturalnego wyglądu

Materiał partnera:

Mikropigmentacja medyczna pozwala na rekonstrukcję miejsc, które uległy uszkodzeniu przez przebyte zabiegi i operacji. Jest stosowana w przypadku utraty włosów, ubytków skóry i innych defektów. Dzięki niej możemy odzyskać swój naturalny wygląd.

1. Czym jest mikropigmentacja?
2. Mikropigmentacja nie tylko estetyczna
3. Czy mikropigmentacja jest bezpieczna?

Zabiegi mikropigmentacji są mało inwazyjne, a ich efekty utrzymują się przez kilka lat. Sprawdzamy, jakie są wskazania do ich wykonania i jak wygląda rekonwalescencja.

Czym jest mikropigmentacja?Mikropigmentację nazywamy również makijażem permanentnym. Najprościej ujmując, jest to zarysowanie włosków oraz zabarwienie wybranego miejsca naskórka. Za pomocą zabiegu estetycznego możemy poprawić kolor oraz kontur skóry.

Tego rodzaju makijaż permanentny ma zadanie dodanie pigmentu na wyznaczonym obszarze. Decydują się na niego osoby, które chcą poprawić kontur oczów, ust, czy też brwi. Ponadto mikropigmentacja to niezawodny zabieg w celu ukrycia łysienia. Dzięki zarysowaniu włosków, osoby wykonujące zabieg, są w stanie ukryć łysienie plackowate, androgenowe, jak i całkowite. Mikropigmentacja pomoże również w walce z zakolami, czy z bliznami.

Mikropigmentacja nie tylko estetycznaMakijaż permanentny to przede wszystkim zabiegi upiększające, które pomagają uporać się z własnymi kompleksami dotyczącymi urody. Jednakże coraz częściej mówi się o tak zwanej mikropigmentacji medycznej. Ma ona na celu rekonstrukcję tkanek ciała, które uległy uszkodzeniu.

Korekcji możemy dokonać się w różnych okolicznościach. Metoda jest mało inwazyjna i nie ma wielu przeciwwskazań. Kiedy oddamy się w ręce specjaliście, możemy być spokojni nie tylko o swoje zdrowie, ale także o wygląd. W całej Polsce odnajdziemy profesjonalne klinki, które przeprowadzają takie zabiegi jak mikropigmentacja. Katowice oraz inne większe miasta w Polsce oferują szeroki wachlarz przyjaznych i sprawdzonych miejsc.

Czy mikropigmentacja jest bezpieczna?Zabieg mikropigmentacji medycznej wykonuje lekarz lub linergista. W trakcie każdego pigment jest indywidualnie dopasowywany do koloru, aby uzyskać hiperrealistyczny, naturalny efekt. W ramach bezpieczeństwa przeprowadzane się także testy alergiczne.

Ważne jest, aby po zabiegu przestrzegać zaleceń. W większości przypadków obszar pigmentowany nie powinien być wystawiany na słońce, ani poddawany kąpieli w basenie lub w morzu przez kolejne 3 tygodnie. Osoba wykonująca zabieg może także przepisać nam specjalną, nawadniającą maść.

Po wygojeniu się obszaru możemy zauważyć znaczną poprawę wyglądu. Zabieg pozwoli nam na korekcję defektów, ukrycie blizn oraz poprawienie konturów twarzy. Dzięki niemu wrócimy szybciej do naszego naturalnego wyglądu po trudnych zabiegach i operacjach.