czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 maja 2020
  • wyświetleń: 6115

Nowe przypadki koronawirusa na Śląsku we wtorek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Najwięcej nowych zakażeń wykryto 19 maja w województwie śląskim, również w powiecie pszczyńskim, żywieckim i w Tychach. To 263 nowe przypadki. W Tychach zmarł z powodu COVID-19 86-letni mężczyzna. Śląski Urząd Wojewódzki podał też informację o wyleczeniu kolejnych 93 osób w regionie. Łącznie mamy już więc 1197 osób, które wygrały walkę z groźnym wirusem.

Stan na godzinę 18.30113 nowych zachorowań w województwie śląskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 113 nowych przypadkach zakażenia w naszym regionie. Śląski Urząd Wojewódzki podaje, że wśród nich jest 50 pracowników kopalń, 3 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (2 nastolatków i mieszkanka w sile wieku), nastolatka z powiatu lublinieckiego, 2 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (młody mężczyzna i kobieta), młoda mieszkanka Gliwic, mieszkanka Zabrza w średnim wieku, 5 mieszkańców Sosnowca (najstarszy 61, najmłodszy kilka dni), 2 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (młody mężczyzna i kobieta w średnim wieku), 2 mieszkańców Katowic (młody i w średnim wieku), młody mieszkaniec Piekar Śląskich, 10 mieszkańców Bytomia (najstarszy 63, najmłodszy kilka dni), starsza mieszkanka Mysłowic, 10 mieszkańców Lublińca (najstarszy 61, najmłodszy 26 lat), 2 mieszkanki Dąbrowy Górniczej (młoda i średnim wieku), 6 mieszkańców powiatu będzińskiego (najstarszy 48, najmłodszy 6 lat), 5 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (najmłodszy 2 lata, najstarszy 51 lat), młoda mieszkanka Chorzowa, 3 mieszkańców Rybnika (2 kobiety: młoda i starsza oraz młody mężczyzna), 2 mieszkańców powiatu rybnickiego (starszy mężczyzna i kobieta w sile wieku), mieszkanka powiatu raciborskiego w średnim wieku, 3 mieszkanki Tarnowskich Gór (młoda, średnia i starsza) i starszy mieszkaniec Zawiercia.

26 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. Żaden z nich nie wymagał leczenia szpitalnego i dzięki dobremu stanowi mogli dochodzić do zdrowia w swoich domach. Najstarszy z nich ma 87 lat i jest mieszkańcem powiatu żywieckiego, a najmłodszy 4 lata - to mała mieszkanka Rybnika. Łącznie mamy już 1197 osób wyleczonych w Śląskiem.

Stan na godzinę 14.00Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Tychach:

19.05 Tychy


Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Bielsku-Białej:

Bielsko 19.05


Stan na godzinę 10.00Kolejne zakażone osoby pochodzą z województw: śląskiego (150), dolnośląskiego (15), małopolskiego (13), warmińsko-mazurskiego (5), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (5) i podlaskiego (2).

150 kolejnych zakażeń w woj. Śląskim

Śląski Urząd Wojewódzki podaje, że zakażenie Covid-19 wykryto od wczorajszego wieczora w próbkach pobranych od 98 pracowników KWK Pniówek, u 28 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 86, najmłodszy 2 lata, wśród nich jest też 63-latek i 5 - latek), u mieszkańca powiatu zawierciańskiego w sile wieku, 3 mieszkańców Żor (2 mężczyzn: młody i w średnim wieku oraz kobieta w średnim wieku), 2 mieszkańców Rybnika (dziecko i młody mężczyzna), 4 mieszkańców powiatu żywieckiego (najstarszy 82, najmłodszy 30 lat), 6 mieszkańców Rudy Śląskiej (najmłodszy 11, najstarszy 46 lat), młodej mieszkanki Jastrzębia-Zdroju, 4 mieszkańców Bytomia (najmłodszy 11, najstarszy 48 lat), 3 mieszkańców Tychów (2 kobiety w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku).

67 kolejnych osób wyzdrowiało. 4 spośród nich wymagały hospitalizacji pod opieką specjalistów, pozostali w dobrym stanie leczyli się w swoich domach pod nadzorem inspektorów sanitarnych. Najstarszy ma 89 lat - to mieszkanka powiatu zawierciańskiego, najmłodszy 7 lat - to mieszkanka Zabrza. Łącznie mamy już 1171 osób, które wygrały walkę z wirusem.

Ministerstwo poinformowało też o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 68-M Zgierz, 90-K Ozimek, 87-K Starachowice, 86-M Tychy, 58-K Kobiernice. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem wyniosła we wtorek, 19 maja 19 080/941 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

ar / czecho.pl, źródło: Ministerstwo Zdrowia

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj