czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 19 maja 2020
  • wyświetleń: 1112

Odmładzanie okolic intymnych - co możemy poprawić zabiegami ginekologii estetycznej?

Materiał partnera:

Kobiece miejsca intymne, podobnie jak inne części ciała, narażone są na zmiany wynikające z procesów starzenia. W przypadku miejsc intymnych często dochodzą zmiany po porodzie naturalnym oraz problemy związane z menopauzą. Decydując się na odmładzanie okolic intymnych możemy znacznie poprawić ich wygląd oraz odzyskać pewność siebie. Dowiedz się, w jaki sposób możesz poprawić sfery intymne przy pomocy nowoczesnych zabiegów ginekologii estetycznej!

Odmładzanie okolic intymnych - co możemy poprawić zabiegami ginekologii estetycznej?


Kiedy warto zdecydować się na odmładzanie miejsc intymnych?Kobiece miejsca intymne są wyjątkowo delikatne, co więcej podatne na wpływ czasu. Do najczęściej spotykanych problemów należą te związane z porodem naturalnym lub zmianami powstającymi w okresie menopauzy. Zdarza się również, że na poprawę wyglądu decydują się kobiety, które mają anatomiczne defekty dotyczące głównie wielkości warg sromowych.

Problemy z okolicami intymnymi, jakie możemy skutecznie eliminować za pomocą zabiegów ginekologii estetycznej, to m.in.:

  • nadmiernie luźna pochwa,
  • utrata jędrności skóry w kroczu,
  • zbyt ciemna barwa skóry,
  • przerost warg sromowych mniejszych lub większych,
  • brak zadowolenia z doznań podczas stosunku,
  • wysiłkowe nietrzymanie moczu.


Wypełniacze stosowane do odmładzania pochwyDo najmniej inwazyjnych zabiegów w okolicach intymnych należy mezoterapia igłowa z preparatami pozwalającymi na wypełnienie i odmładzanie tkanek. Najczęściej wybieraną substancją jest kwas hialuronowy, który ze względu na wysoką kompatybilność tkankową wpływa korzystnie na skórę, przy czym jest bardzo bezpieczny.

Zabieg polegający na podaniu preparatu w tkanki sprawia, że dochodzi do ich wypełnienia oraz poprawy jędrności. Możemy w ten sposób wypełnić wargi sromowe, czy powiększyć punkt G. Dzięki temu poprawie ulega nie tylko wygląd miejsc intymnych, ale także jakość doznań seksualnych. Wypełniacze z kwasem hialuronowych sprawdzają się zwłaszcza w przypadku kobiet, które borykają się z zanikiem tkanki tłuszczowej, przez co skóra traci naturalną podporę i staje się wiotka.

Laserowa rewitalizacja i odmładzanie okolic intymnychKobiety, które chcą poprawić napięcie i wygląd okolic intymnych, jednak nie decydują się na ingerencję chirurgiczną, mogą skorzystać z zabiegów laserowych. Urządzenia stosowane do obkurczania pochwy emitują wiązkę promieni, która skraca włókna kolagenowe w tkankach pochwy oraz w jej przedsionku.

Laserowe obkurczanie pochwy zalecane jest w przypadku, gdy okolice intymne utraciły naturalną elastyczność. Co więcej, zabieg laserowy pozwala na leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, które często dotyczy kobiet po porodzie lub Pań, które przeszły okres przekwitania.

Zabiegi chirurgiczne poprawiające wygląd okolic intymnychPod pojęciem odmładzanie miejsc intymnych kryją się zabiegi estetyczne, które mają na celu poprawę wyglądu oraz kondycji tkanek. W przypadku zmian polegających na przeroście bądź nieprawidłowościach warg sromowych możemy zdecydować się na ich chirurgiczną korektę.

Labioplastyka, bo o niej mowa, polega na usunięciu nadmiaru tkanek. Zabieg taki może dotyczyć warg sromowych mniejszych lub większych. Przerost warg sromowych może towarzyszyć kobiecie przez całe życie, jednak tzw. ,,motylki" nie zawsze można polubić. Część kobiet od zawsze marzy o skróceniu warg sromowych, co jest możliwe dzięki zabiegowi trwającemu niespełna godzinę. Zdarza się również, że wargi sromowe uległy nadmiernemu rozciągnięciu po porodzie lub pod wpływem zmian hormonalnych w okresie menopauzy. Jednak i ten problem można skutecznie leczyć.

Jeśli chcesz poprawić stan kobiecych sfer intymnych, sprawdź na stronie Kliniki Miracki w Warszawie zabiegi ginekologii estetycznej!