czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 21 maja 2020
  • wyświetleń: 2428

Ile kosztuje wykonanie podjazdu z kostki brukowej?

Materiał partnera:

Każdy z nas marzy o pięknej, a przy tym funkcjonalnej posesji, po której poruszanie się będzie bezproblemowe. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest podjazd z kostki brukowej, który możemy ułożyć samodzielnie albo zlecić jego wykonanie specjalistom. Który wariant będzie lepszy i ile kosztować będzie nas taka przyjemność?

Ile kosztuje wykonanie podjazdu z kostki brukowej?


Dlaczego podjazd z kostki brukowej?Zanim jednak przejdziemy do kwestii związanych z układaniem podjazdu z kostki brukowej, zastanówmy się, czy jest to rozwiązanie, na które warto postawić. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest jego wytrzymałość. Kostka brukowa jest ponadprzeciętnie odporna na uszkodzenia, działanie czynników atmosferycznych, a do tego nie zapada się i nie rozchodzi. Jest przy tym bardzo uniwersalna - może służyć zarówno za podjazd, jak i ścieżki na naszej posesji.

Jak się okazuje, korzystne są również ceny kostki brukowej - nawet w przypadku zlecenia jej układania przez specjalistów. Sprawdźmy zatem ile będzie to kosztować!

Ile kosztuje kostka brukowa?Cena samej kostki brukowej jest uzależniona od grubości i jakości materiału. Najtańsza jest ta szara, której grubość wynosi od 4 do 6 cm - kosztuje 20-40 zł/m2. Im większa kostka brukowa, tym oczywiście jej cena będzie nieco wyższa - powyżej 40 zł/m2, a jeżeli dodamy do tego inny kolor (żółty, brązowy czy grafitowy) może kosztować nas powyżej 50 zł/m2. Możemy też pokusić się o zakup kostek szlachetnych, które imponują wyglądem albo wykonaniem z kamienia naturalnego. W tym wypadku możemy jednak liczyć się z o wiele większymi kosztami, nawet rzędu 100-200 zł/m2.

Warto przy tym pamiętać, że nasze wydatki nie kończą się na samym zakupie materiału. Jeżeli chcemy, aby podjazd z kostki brukowej wykonał wykwalifikowany brukarz, zapłacimy również za jego pracę. Usługi tego typu również mogą mieć rozmaite ceny - w zależności od doświadczenia specjalisty, rodzaju stosowanego materiału, a nawet miejsca. Dla przykładu:

  • układanie 1 m2 zwykłej kostki brukowej w województwie lubelskim to koszt rzędu 40-45 zł, ale już w województwach mazowieckim czy pomorskim, cena może przekroczyć 50 zł,
  • możemy ułożyć kostkę brukową w piękny, dostosowany do naszych potrzeb wzór - za taką przyjemność zapłacimy jednak więcej, około 70-90 zł/m2,
  • najdroższe jest układanie kostki granitowej - cena może wynieść wtedy ponad 100 zł/m2.


Samodzielnie czy z pomocą specjalistów?Jak więc widać możliwości jest bardzo wiele, a ostateczna decyzja należy do nas - zajmując się układaniem podjazdu z kostki brukowej samodzielnie możemy wiele zaoszczędzić, jednak jest to spore ryzyko. Niewłaściwie położony materiał może w przyszłości zapadać się, rozchodzić, a osiągnięty efekt często okazuje się mało estetyczny. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy brukarza - zapłacimy więcej, ale zyskamy pewność, że uzyskany efekt będzie doskonały.