czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 maja 2020
  • 25 maja 2020
  • wyświetleń: 4464

Wydział komunikacji i transportu starostwa czynny od poniedziałku

Bielskie Starostwo Powiatowe od poniedziałku, 25 maja przywraca częściowo bezpośrednią obsługę w Wydziale Komunikacji i Transportu, również w Oddziale Zamiejscowym w Czechowicach-Dziedzicach. Wznowiony został elektroniczny system kolejkowy. W trosce o zdrowie petentów i pracowników będą stosowane środki bezpieczeństwa. Już od 1 czerwca system ruszy także dla interesantów Wydziału Geodezyjno-Kartograficznego.

Do budynku Starostwa Powiatowego będą mogły wchodzić tylko osoby wcześniej umówione na konkretną godzinę. W związku z tym wznowiony został elektroniczny system kolejkowy. Aby z niego skorzystać należy wejść na stronę internetową www.powiat.bielsko.pl i wybrać zakładkę "Obsługa mieszkańców/Umawianie wizyt".

- Prosimy, aby osoby umówione przez system kolejkowy przychodziły 10 minut wcześniej i miały przy sobie potwierdzenie rezerwacji (wydrukowane albo w telefonie komórkowym) - mówi rzecznik prasowy starostwa Magda Fritz.

Jak załatwić poszczególne sprawy?

Wydział Komunikacji i Transportu, ul. Piastowska 40 Bielsko-Biała
  • odbiór dowodu rejestracyjnego - elektroniczny system kolejkowy,
  • rejestracja pojazdu - elektroniczny system kolejkowy,
  • prawo jazdy - umawiamy się telefonicznie pod nr tel. 33 81-36-855/856,

Obsługa w godzinach 8:00-15:00, w czwartek 8:00-16:00, w piątek 8:00-13:30;

Wydziału Komunikacji i Transportu, Oddział Zamiejscowy w Czechowicach-Dziedzicach:
  • odbiór dowodu rejestracyjnego - elektroniczny system kolejkowy
  • rejestracja pojazdu - elektroniczny system kolejkowy
  • prawo jazdy - elektroniczny system kolejkowy

Obsługa będzie odbywała się w godzinach 8.00-15.00, w czwartek 8.00-16.30, w piątek 8.00-13.00

Od 1 czerwca system kolejkowy ruszy także dla interesantów Wydziału Geodezyjno-Kartograficznego. Dotyczy to wydawania wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów i budynków, mapy ewidencyjnej i mapy zasadniczej w postaci papierowej. Pozostałe sprawy wymagają złożenia wniosku (elektronicznie lub przez skrzynkę w holu urzędu) i będą realizowane bez bezpośredniego kontaktu z klientem.

W związku z trudną sytuacją w naszym województwie starostwo zachęca interesantów do kontaktu przez e-PUAP lub przez platformę SEKAP; można też pozostawiać pisma i wnioski w skrzynce korespondencyjnej w przedsionku wejścia do Starostwa Powiatowego lub wysyłać je tradycyjną pocztą na adres ul. Piastowska 40, 43-300 Bielsko-Biała.

- Nadal działa okienko, przy którym można załatwić sprawę umawiając się na konkretną godzinę. Wystarczy zadzwonić do interesującego nas wydziału lub napisać e-maila. W tym przypadku wejdziemy do urzędu od strony dużego wewnętrznego parkingu (wejście jest opisane). W przypadku osób niepełnosprawnych - prosimy o zgłoszenie tego faktu przy umawianiu się na wizytę w starostwie w celu zapewnienia bezpiecznego załatwienia sprawy - informuje rzeczniczka.

ar / czecho.pl, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.