czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 maja 2020
  • 25 maja 2020
  • wyświetleń: 9304

Od poniedziałku ruszają żłobek miejski, przedszkola i klasy I-III

Urząd Miejski poinformował, że od poniedziałku, 25 maja wznawiają pracę czechowickie przedszkola i klasy I-III w szkołach podstawowych, a także żłobek miejski, gdzie zdecydowano o ograniczeniu liczby miejsc do 20.

przedszkole, żłobek
fot. bielsko.info


Zgodnie z rządowymi wytycznymi, od 25 maja wznawiają pracę opiekuńczo-wychowawczą publiczne przedszkola oraz klasy I-III szkół podstawowych, by wesprzeć rodziców w możliwości powrotu do wykonywania obowiązków zawodowych - poinformował Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach.

Działalność placówek uzależniona została od zgłaszanych potrzeb i decyzji podjętych przez rodziców dzieci. Będzie realizowana w reżimie sanitarnym zgodnym z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Loading...


W poniedziałek, 25 maja wznawia też pracę opiekuńczą Żłobek Miejski w Czechowicach. Jak informuje dyrekcja, priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom objętym jego opieką w okresie pandemii. Dlatego też uruchomienie żłobka poprzedzone zostało konsultacjami z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bielsku-Białej w zakresie wprowadzenia szczegółowych procedur określających organizację pracy instytucji w czasie pandemii COVID-19. Przy tworzeniu procedur zostały wzięte pod uwagę wytyczne Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dla instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego.

Wskazują one na konieczność wprowadzenia licznych ograniczeń w organizacji pracy Żłobka. Dotyczy to m. in. zwiększenia reżimu sanitarnego, odpowiedniego przygotowania pomieszczeń placówki, czy ograniczenia liczby miejsc, w zależności od powierzchni sal, w których będą przebywały dzieci i opiekunowie. Dlatego też, biorąc wszystkie te czynniki pod uwagę, zdecydowano o ograniczeniu liczby miejsc w żłobku do 20. Liczba ta może się zwiększyć, jeśli restrykcje zostaną złagodzone.

Jak podkreśla dyrekcja, wprowadzone przez żłobek procedury określają działania, których stosowanie nie daje stuprocentowej gwarancji wyeliminowania ryzyka związanego z zakażeniem COVID-19, mają jednak za zadanie maksymalnie zminimalizować to ryzyko u dzieci, personelu oraz wszystkich innych osób przebywających na terenie placówki.

ar / czecho.pl, źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.