czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 maja 2007
  • wyświetleń: 1238

W szpitalach zacznie się strajk

Od poniedziałku w szpitalach zaczyna się strajk ciągły. Może objąć ponad 20 tysięcy szpitalnych łóżek w regionie. Tymczasem Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zwrócił się do Prokuratury Okręgowej w Katowicach z wnioskiem o zbadanie, czy wicewojewoda śląski Artur Warzocha nie popełnił przestępstwa. Chodzi o list, jaki 11 maja Warzocha wysłał do dyrektorów Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Według związkowców wicewojewoda zarzucił, że organizatorzy strajków działają nielegalnie, bo referenda strajkowe były prowadzone tylko wśród lekarzy, którzy w każdym szpitalu znajdują się w mniejszości, co jest niezgodne z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Podczas zeszłorocznych strajków podobne wnioski wysyłane przez dyrektorów szpitali do prokuratur skończyły się umorzeniem.

- Dlaczego wicewojewoda i w tym roku głosi tezę o nielegalności protestu? Nie można tego inaczej uzasadnić jak tylko próbą wywarcia presji na legalnie strajkujących lekarzach poprzez zastosowanie groźby bezprawnej - twierdzi Krzysztof Bukiel, przewodniczący OZZL. - Jednocześnie wicewojewoda zagroził interwencją policji lub prokuratury w przypadku, gdy strajki będą prowadzone.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.