czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 26 maja 2020
  • wyświetleń: 1908

Jakie wybrać szkło hartowane lub folię ochronną do Samsunga Galaxy S20 Plus?

Materiał partnera:

Większość dzisiejszych modeli smartfonów posiada ekrany o zakrzywionych krawędziach. Taki rodzaj wyświetlacza prezentuje się wyjątkowo ładnie, dając złudzenie efektu 3D i niemal wylewania się poza obwód telefonu. Dopasowanie folii ochronnej lub szkła hartowanego na zaokrąglony ekran, bywa jednak problematyczne. Jak wybrać odpowiednie akcesoria, by cieszyć się pełną funkcjonalnością przy zachowaniu wysokiej ochrony wyświetlacza? Przedstawiamy trzy rodzaje produktów do Samsunga Galaxy S20 Plus, omawiając ich wady i zalety.

Jakie wybrać szkło hartowane lub folię ochronną do Samsunga Galaxy S20 Plus?


Jakie wybrać szkło hartowane lub folię ochronną do Samsunga Galaxy S20 Plus?Większość dzisiejszych modeli smartfonów posiada ekrany o zakrzywionych krawędziach. Taki rodzaj wyświetlacza prezentuje się wyjątkowo ładnie, dając złudzenie efektu 3D i niemal wylewania się poza obwód telefonu. Dopasowanie folii ochronnej lub szkła hartowanego na zaokrąglony ekran, bywa jednak problematyczne. Jak wybrać odpowiednie akcesoria, by cieszyć się pełną funkcjonalnością przy zachowaniu wysokiej ochrony wyświetlacza? Przedstawiamy trzy rodzaje produktów do Samsunga Galaxy S20 Plus, omawiając ich wady i zalety.

Jak wybrać folię lub szkło hartowane na zakrzywiony ekran smartfona?Cała seria urządzeń Galaxy S20 otrzymała wyświetlacze o zaokrąglonych krawędziach. Ekrany te prezentują się niezwykle nowocześnie i wyjątkowo, jednak stwarzają problemy z doborem odpowiednich akcesoriów ochronnych. Największym wyzwaniem jest dopasowanie produktu w taki sposób, by zakrywał on całą powierzchnię ekranu, a nie wyłącznie jego płaską część. Klasyczne szkła hartowane nie zachodzą na boki wyświetlacza, w związku z czym podczas użytkowania ulegają one licznym zarysowaniom. Jeżeli chodzi o produkty przeznaczone na ekran Galaxy S20 mamy do wyboru trzy akcesoria, którymi są:

  • folia ochronna
  • szkło hybrydowe
  • szkło hartowane UV


Tym na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów jest twardość produktu, która oznaczona jest na tak zwanej skali Mohsa od 1 do 10. Warto zapamiętać, że produkty o twardości do 6H chronią wyłącznie przed powierzchownymi zarysowaniami, a jeśli zależy nam na ochronie przed pęknięciami należy wybrać twardsze szkło. Kolejną kwestią jest wykrojnik, który w przypadku Galaxy S20 musi być pełen i zaokrąglony. W przypadku tego telefonu z całą pewnością należy unikać płaskich szkieł, które nie tylko nie pokryją krawędzi, ale również będą prezentowały się niezbyt estetycznie tak jakby były za małe. Wady i zalety każdego z trzech akcesoriów zostały opisane poniżej, natomiast dodamy jeszcze informację, że każdy z tych produktów posiada pełen wykrojnik oraz występuje w ofercie zarówno do Galaxy S20, Galaxy S20 Plus oraz Galaxy S20 Ultra.

Folia ochronna - poziom twardości 3H, ochrona przed powierzchownym zarysowaniemNa samym początku zacznijmy od tego, że folia ochronna zapewnia najmniejszy poziom bezpieczeństwa smartfonowym wyświetlaczom. Tak naprawdę służy ona do tego, by chronić ekran przed zarysowaniem powstałym na skutek kontaktu z ostrymi i twardymi przedmiotami takimi jak klucze lub monety. Nie sprawdzi się ona do ochrony wyświetlacza przed stłuczeniem, ponieważ jest zbyt miękka i delikatna, dlatego polecamy ją do stosowania wraz z etui z klapką, które zapewni dodatkową ochronę ekranu.

Zaletą tego akcesorium jest łatwość instalacji, ponieważ folia ochronna posiada elastyczną formułę, która nie pęka, a zatem w łatwy sposób można nią manewrować podczas instalacji. Co więcej w ostatnim czasie powstaje coraz więcej modeli, które posiadają "skrzydełka". Są to elementy pozycjonujące, które w znacznym stopniu ułatwiają cały proces montażu, dzięki czemu nakładanie folii jest niezwykle proste oraz bez powstawania bąbelków powietrza. Na koniec warto zaznaczyć, że folia ochronna jako jedyne akcesorium na wyświetlacz, może wystąpić w wersji błyszczącej lub matowej, czego nie ma w przypadku szkieł hartowanych. Podsumowując folia ochrona jest bezwzględnym minimum, które wypada zastosować w przypadku smartfonów o zakrzywionych krawędziach. Produkt chroni przed rysami, ale nie sprawdzi się do zabezpieczenia przed pęknięciem, dlatego warto stosować go wraz z zabudowanym etui.

Przykłady produktów: 3MK Curved ARC 39 zł, Ringke Dual Easy 39 zł

folia


Szkło hybrydowe - poziom twardości 7H, ochrona przed rysami i niewielkimi upadkamiTen rodzaj produktu jest swego rodzaju połączeniem właściwości foli ochronnej i szkła hartowanego, Jest to akcesorium przeznaczone dla osób, potrzebujących prostego i nieproblematycznego rozwiązania, ponieważ jak się okaże poniżej, ostatnia opcja zapewnia najwyższe bezpieczeństwo, jednak bywa kłopotliwa w trakcie instalacji. Szkło hybrydowe jest natomiast proste w montażu, tak jak folia ochronna. Posiada ono większą twardość na poziomie 7H, a zatem oznacza to, że w większym stopniu zabezpiecza ekran przed zarysowaniem, a nawet drobnymi upadkami i stłuczeniami.

Zaletą szkła hybrydowego jest również to, że dzięki swojej elastycznej formule nie można go zbić, przez co jest to produkt w pełni bezpieczny np. dla dzieci. Szkło hybrydowe nie jest natomiast akcesorium pozbawionym wad. Jest to produkt o sztywniejszej konstrukcji przez co może mieć problem z idealnym przyleganiem do krawędzi smartfona co w rezultacie może doprowadzić do aureoli powietrznej. Jest to naturalny efekt zależny od krzywizn telefonu, jednak żeby całość wyglądała estetycznie, boki szkła pokryte są czarną ramką, której zadaniem jest zakrywanie ewentualnych przestrzeni z powietrzem. Dla kogo polecany jest ten produkt? Dla osób, które cenią sobie prosty montaż oraz solidne zabezpieczenie ekranu, również dla osób, które w sposób ostrożny korzystają z swojego telefonu, ponieważ tak jak wspominaliśmy nie jest to szkło o najtwardszej strukturze.

Przykłady produktów: Hofi Ultraflex Glass 59 zł

ultraflex


Szkło hartowane UV Glass - poziom twardości 9H, wysoka ochrona przed stłuczeniemTak naprawdę, produktem który zapewnia najwyższy poziom ochrony oraz powstał specjalnie z myślą o zakrzywionych ekranach jest szkło typu UV Glass. Jest to klasyczne szkło hartowane, ale z jedną bardzo ważną różnicą, posiada ono zakrzywione boki. Tego typu szkło w całości zakrywa wyświetlacz Galaxy S20, chroniąc zarówno przed zarysowaniem, jak i pęknięciem ekranu. Jego wadą jest natomiast sposób instalacji, którego ze względów technicznych nie da się przeprowadzić w inny sposób.

Szkło hartowane UV montuje się za pomocą płynnego kleju, który następnie utwardza się za pomocą lampy UV. Choć brzmi to prosto to problemy pojawiają się z chwilą wylania kleju na ekran i nałożeniem na niego szkła. Zła aplikacja może doprowadzić do rozlania kleju poza obudowę urządzenia. Z całą pewnością szkło hartowane UV Glass, jest najlepszą opcją na zabezpieczenie ekranu, jednak należy w odpowiedni sposób przygotować się do jego instalacji. Warto również dodać, że cena szkła UV nie należy do najniższych. Najtańsze produkty kupimy w kwocie od 50 zł, są to jednak produkty pozbawione stelażu instalacyjnego, które polecane są dla bardziej doświadczonych użytkowników. Dla osób, które po raz pierwszy będą miały kontakt z szkłem UV polecamy produktu z ramką/stelażem instalacyjnym np. marki T-Max lub Whitestone.

Przykłady produktów: Mocolo UV Glass 49 zł, T-Max UV Glass 65 zł

uv glass


Podsumowanie: który produkt wybrać oraz gdzie kupić poszczególne akcesoria?Oczywiście, jak można było się spodziewać nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Jednak subiektywnie bylibyśmy skłonni wybierać pomiędzy szkłem hybrydowym, a szkłem UV Glass. Pierwszy z produktów jest prostszy w instalacji, oraz gwarantuje podstawowe bezpieczeństwo ekranu, co więcej jest również tańszy. Jednak to szkło UV zapewnia największą ochronę, ale jest przy tym trudniejsze do montażu i nieco droższe.

Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego poziomu ochrony potrzebuje ekran naszego smartfona oraz jaką kwotę jesteśmy skłonni przeznaczyć na produkt ochronny do wyświetlacza. Natomiast odpowiadając na drugą część pytania, zakupów możemy dokonać na stronie https://flavour-design.pl/ gdzie dostępna jest szeroka gama akcesoriów ochronnych do większości dostępnych smartfonów. W razie problemów i wszelkich zapytań, możemy skierować się o pomoc i radę do obsługi klienta, która na co dzień ma styczność z nowoczesną technologią.