czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 maja 2020
  • 31 maja 2020
  • wyświetleń: 3300

Pieszo i rowerem przez Czechowice-Górne. Przewodnik 2.0

Jest już dostępna nowa, rozbudowana i zmodyfikowaną wersja przewodnika po Czechowicach-Górnych.

las, czechowice górne
Las w Czechowicach Górnych · fot. Piotr Kuboszek


Przewodnik znajduje się na stronie www.czechowice-gorne.pl/wycieczki/. Czym ona się różni od tych, już prezentowanych, tras? Dodano 9 tras pieszych i/lub rowerowych, zmodyfikowano przebieg tras, tak aby omijały grunty prywatne, dodano interaktywne mapy wycieczek oraz dostęp do google mymaps z wizualizacją wszystkich tras. Ponadto dodano pliki gpx do pobrania na urządzenia z nawigacją, nowe zdjęcia, opisy przydrożnych kapliczek i przywołane ciekawostki o Osiedlu, legendy o miejscach, przez które biegną ścieżki.

- Serdecznie zapraszam do zielonej części miasta, pieszo, z kijami czy rowerem. Tu naprawdę można odetchnąć czystym powietrzem obcując z przyrodą. Jak zawsze jednak proszę o nie pozostawianie po sobie śmieci, bez względu na to czy jesteście w lesie czy poza nim - powiedział portalowi czecho.pl Piotr Kuboszek, autor przewodnika.

- Nie może się obejść bez podziękowań, które składam Wydziałowi Promocji UM za udostępnienie materiałów o Czechowicach-Dziedzicach, których już trudno szukać w księgarniach, Kierownikowi Centrum Edukacji Ekologicznej za pomoc w opracowaniu trasy Po wschodniej części osiedla, Wydziałowi Inwestycji i Zarządu Drogami UM za pomoc w określeniu statusu własności terenów, przez które biegną ścieżki, Nadleśnictwu Bielsko, za informacje o lasach w Czechowicach-Górnych - dodaje Kuboszek.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.