czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 27 maja 2020
  • wyświetleń: 630

Dlaczego warto wybrać rower z kołami 29 cali?

Materiał partnera:

29 cali to największy rozmiar kół, jakie montowane są w rowerach. Mimo swojej stosunkowej młodości jest on jednak najczęściej wybierany - kolarze górscy błyskawicznie docenili jego zalety i sprawili, że na zawodach jest to praktycznie jedyny liczący się rozmiar. Górskie rowery 29 cali - damskie i męskie - są bardzo ciekawymi konstrukcjami, którym dzisiaj przyjrzymy się bliżej.

Rowery 29 cali, 27,5 cala czy 26 cali?Powyższe trzy rozmiary kół możemy spotkać w rowerach górskich. Wybór rozmiaru zależy w pewnej części od naszego wzrostu, jednak w tym przypadku możemy również manipulować tym za pomocą większej lub mniejszej ramy. Najważniejsze przy wyborze koła w rowerze górskim są jednak nasze osobiste preferencje - zależnie od tego, czego oczekujemy od jednośladu i jak chcemy by ten zachowywał się w terenie. Rowery 29 cali dzięki oponie o wysokim profilu zapewniają bardzo dobrą amortyzację wybojów i drgań górskich dróg. Dzięki dużej średnicy koła możemy się szybko i wydajnie rozpędzić. Tak duże koła dla niektórych mogą wydawać się zbyt mało zwrotne, jednak producenci radzą sobie z niwelowaniem tej wady za pomocą własnych technologii. Dzięki czemu otrzymujemy rower, który jest szybki, zwrotny i bardzo dobrze amortyzuje nierówności. Koła w rozmiarze 26 cali są już coraz rzadziej stosowane w rowerach górskich - częściej spotkamy je w modelach miejskich, okazjonalnie trekkingowych, a najczęściej w tych przeznaczonych dla nastoletnich kolarzy. Mała średnia kół nie pozwala jechać równie wydajnie co inne rozmiary, a dodatkowo nie zapewnia komfortu amortyzacji drgań. Pośredni rozmiar 27.5" jest co prawda optymalnym połączeniem zalet pozostałych dwóch rozmiarów, jednak jego gorsze właściwości w nabieraniu prędkości sprawiają, że jest on znacznie rzadziej wybierany przez zawodowców.
 

Kiedy kupić rower z kołami 29 cali?Jak już wspomnieliśmy, wybór ten jest zależy między innymi od naszego wzrostu. Osoby dorosłe wybierają zazwyczaj pomiędzy modelami 27.5 i 29". W ostatnich latach zostało to również w znaczny sposób ułatwione nam przez producentów jednośladów. Oferty coraz większej liczby marek składają się z gotowych połączeń rozmiaru ramy i koła. Takie rozwiązanie sprawia, że osoby niższe mogą wybierać dopasowane do nich niższe ramy i koła w rozmiarze 27.5", a wyższe mają odpowiednio większe ramy i średnicę kół 29". Jeżeli mieścimy się na granicy dwóch rozmiarów to najlepiej przymierzyć i wypróbować oba z nich, nie zawsze większy rozmiar to poprawiony komfort.

rowery 29 cali

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Rowery 29 cali - Warszawa i Gdańsk - gdzie kupić?Rowery to konstrukcje, które dobrze nam służą wyłącznie wtedy, gdy są wykonane zgodnie z wysokimi wymogami oraz doskonale do nas dobrane. Ich zakupu powinno się więc dokonywać w specjalistycznych sklepach kolarskich. Na mapie Warszawy i Gdańska znajdziesz takie lokalizacje - sklepy Sportsalon dbają o najwyższy standard dostępnej oferty produktów oraz najlepszą obsługę klienta. Zakup w specjalistycznym sklepie pozwoli Ci upewnić się co do słuszności swojej decyzji o zakupie roweru 29er, dowiedzieć się więcej na ich temat, a także dobrać wszystkie potrzebne dodatki i akcesoria z pomocą doświadczonego sprzedawcy. Właściwie dobrane produkty już z pierwszą jazdą odznaczą się dopasowaniem do potrzeb użytkownika i funkcjonalnością. Zakupu możemy również dokonać przez internet - rowery 29 cali online w sklepie Sportsalon to wszystko, co znajdziesz w salonach stacjonarnych znajdujące się w zasięgu ręki w zaciszu domowym.
 
Kupując rowery 29 cali (markowe) możemy nie zdawać sobie sprawy w jak cudowny sport wkraczamy. Przed nami otwierają się kolejne możliwości, które wciągną nas bez reszty w aktywny wypoczynek. Nim się obejrzysz, a wraz ze swoim nowym rowerem górskim pokonasz techniczne trasy, o których do tej pory jedynie mogłeś marzyć.
 
Zainteresowany serwisem oraz zakupem rowerów? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:
  • Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211
  • Warszawa, ul. Wrocławska 25
  • Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl