czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 27 maja 2020
  • wyświetleń: 818

Garaż blaszany czy betonowy - który lepszy?

Materiał partnera:

Każde auto powinno być zawsze garażowane. Niezależnie od jego wartości - samochód powinien znaleźć się w takim miejscu, gdzie warunki atmosferyczne nie będą wpływały na jego stan. Obecnie na rynku właściciele pojazdów mają dostęp do najróżniejszych produkcji. Jak wybrać prawidłowy garaż, aby mieć pewność, że podejmuje się dobrą i świadomą decyzję odnośnie garażu?

Miejsce na garażZanim zaczniemy zastanawiać się, jaki garaż stanie na naszej działce, to musimy znaleźć na niego odpowiednie miejsce. Potem należy przygotować dla niego podłoże. Nie zapominajmy, że wiele osób chce, aby w garażach znajdował się prąd - nawet, jeżeli ma to być osobna konstrukcja budowlana. Podczas przygotowywania podłoża całą instalację należy poprowadzić tak, aby w efekcie końcowym wszystko znajdowało się wewnątrz budynku, który już niedługo powstanie. Wykonanie w pierwszej kolejności garażu, a potem doprowadzenie do niego prądu może powodować wystąpienie pewnych problemów, które narażą właściciela na dodatkowy koszt finansowy.

Miejsce wybrane, to czas na wykonanie wylewki pod garaż blaszany lub betonowy. W tym momencie musimy już wiedzieć jaki garaż stanie na naszej działce, ponieważ inne podłoże przygotowuje się dla lekkiej konstrukcji blaszanej, a inne dla garażu betonowego. Jeżeli zależy nam na szybkim postawieniu garażu - zawsze możemy zdecydować się na postawienie konstrukcji z prefabrykatów gotowych, które będzie trzeba złożyć na działce, jak...klocki Lego. Dzisiaj wiele osób chce oszczędzić na czasie, dlatego decyduje się na takie rozwiązanie budowlane. W takich wypadkach garaże betonowe posiadają już gotowe płyty do położenia na podłoże. Całe podłoże może zostać wykonane na zasadzie wylewki betonowej lub można postarać się o wyłożenie kostki brukowej, kamieni lub płyt. Wszystko zależne jest od finansów, jakie możemy przeznaczyć na ten cel. Należy pamiętać, żeby podłoże było nieco większe od wymiarów auta, jakie będzie się na nim znajdowało, dzięki czemu zapewnimy sobie wygodę użytkowania.


Jaki garaż?Czas poznać garaże, jakie mamy do wyboru, dzięki czemu łatwiej będzie nam podjąć decyzję odnośnie konstrukcji, jaka ma powstać na naszej działce.

Garaż blaszany w zdecydowanej mierze wybierany jest ze względu na niski koszt. Przy czym należy wziąć pod uwagę, że jest to lekka konstrukcja budowlana, która może zostać ...porwana przez wichury, jakie czasem nawiedzają nasz kraj. Należy więc postarać się o odpowiedni montaż, jeżeli garaż ma nam faktycznie długo służyć. Takie konstrukcje blaszane powstają przy pomocy blachy trapezowej o grubości 0,5-0,7 mm ocynkowanej ogniowo. Dodatkowo cała blacha musi być powleczona poliestrem i musi być pomalowana proszkowo. Należy pamiętać o tym, żeby tego typu konstrukcje należy pokryć farbą akrylową lub farbą podkładową. Przy czym biorąc pod uwagę tą drugą farbę - należy dodatkowo pomyśleć o farbie antykorozyjnej. Garaż blaszany musi zostać zakotwiczony po złożeniu go w całość, aby mieć pewność, że konstrukcja zawsze będzie stała w jednym miejscu. Można kupić garaż wielostanowiskowy, idealny na kilka pojazdów. Cena garażu blaszanego jest zależna od wielu wytycznych, możesz skorzystać z kalkulatora wycen i sprawdzić jego koszt.

Garaż betonowy to pewniejsze, ale droższa konstrukcja. Do jego wykonania użytkuje się zbrojonego betonu Zdecydowaną zaletą tych budynków jest fakt, że całość stanowi jeden odlew, dzięki czemu nie ma mowy o jakichś dziurach. Szczelność całej konstrukcji na pewno przysłuży się wszystkim pojazdom, jakie będą się tam znajdować. Wadą jest fakt, że w zdecydowanej mierze producenci posiadają tylko określone wymiary garaży. Jeżeli ktoś potrzebuje garaż o nietypowych wymiarach, to może spotkać się z zawodem. Do wyboru mamy garaż na jedno stanowisko lub na dwa, w łączeniu "jeden za drugim" lub w łączeniu szeregowym - jak domy jednorodzinne. Udźwig takiego garażu betonowego jest bardzo duży, dlatego jego postawienie może wymagać dodatkowych maszyn budowlanych.

Który garaż jest lepszy? Oba mają swoje wady, jak również zalety, które należy wziąć pod uwagę wykonując taką konstrukcję budowlaną. Należy wziąć pod uwagę dostępne finanse, aby wiedzieć na co dokładnie można się zdecydować dla swojego pojazdu.

Gdzie można kupić garaż?Zakupu garażu blaszanego w Wielkopolsce dokonasz np swiatgarazy.com. Na strone dostępne są również inne miasta i woj do których firma dostarcza swoje garaże.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.