Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 maja 2020
  • wyświetleń: 15968

Kontakt: u pracowników wykryto dziewięć zakażeń koronawirusem

Ognisko zakażenia koronawirusem wykryto w czechowickiej spółce Kontakt-Simon, produkującej osprzęt elektroinstalacyjny. Dodatni wynik badań ma dziewięcioro pracowników i członek rodziny jednego z zatrudnionych.

Z 600-osobowej załogi z pracy jest obecnie wyłączonych nieco ponad sto osób. Firma wykazała wielką determinację w walce z epidemią.

- Ochrona naszych pracowników w tym trudnym czasie jest naszym nadrzędnym celem. Dlatego od samego początku wprowadziliśmy szereg obostrzeń, w tym skróciliśmy zmiany i tak zorganizowaliśmy pracę, by pracownicy z różnych zmian nie kontaktowali się ze sobą. Ustawiliśmy bramki z pomiarem temperatury, a z maseczek korzystaliśmy jeszcze zanim było to obowiązkowe - wylicza Wojciech Steinert, dyrektor naczelny Kontakt-Simon.

Gdy w połowie maja wykryto pierwszą zakażoną osobę, odizolowano pracowników z jej najbliższego otoczenia, a całą zmianę - dla bezpieczeństwa wszystkich - wysłano do domu. Jednak przede wszystkim zarząd spółki zdecydował się na własną rękę przeprowadzić badania pracowników. Właśnie dzięki temu udało się wykryć ostatnie przypadki zakażeń, co pozwoli ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

mp / czecho.pl, źródło: materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.