czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 maja 2020
  • wyświetleń: 17529

Kontakt: u pracowników wykryto dziewięć zakażeń koronawirusem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Ognisko zakażenia koronawirusem wykryto w czechowickiej spółce Kontakt-Simon, produkującej osprzęt elektroinstalacyjny. Dodatni wynik badań ma dziewięcioro pracowników i członek rodziny jednego z zatrudnionych.

Z 600-osobowej załogi z pracy jest obecnie wyłączonych nieco ponad sto osób. Firma wykazała wielką determinację w walce z epidemią.

- Ochrona naszych pracowników w tym trudnym czasie jest naszym nadrzędnym celem. Dlatego od samego początku wprowadziliśmy szereg obostrzeń, w tym skróciliśmy zmiany i tak zorganizowaliśmy pracę, by pracownicy z różnych zmian nie kontaktowali się ze sobą. Ustawiliśmy bramki z pomiarem temperatury, a z maseczek korzystaliśmy jeszcze zanim było to obowiązkowe - wylicza Wojciech Steinert, dyrektor naczelny Kontakt-Simon.

Gdy w połowie maja wykryto pierwszą zakażoną osobę, odizolowano pracowników z jej najbliższego otoczenia, a całą zmianę - dla bezpieczeństwa wszystkich - wysłano do domu. Jednak przede wszystkim zarząd spółki zdecydował się na własną rękę przeprowadzić badania pracowników. Właśnie dzięki temu udało się wykryć ostatnie przypadki zakażeń, co pozwoli ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

mp / czecho.pl, źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj