czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 maja 2007
  • wyświetleń: 1497

Zuchwałych kradzieży coraz więcej

Ostatnio poważnym problemem, negatywnie wpływającym na stan bezpieczeństwa, są kradzieże którym towarzyszy nieostrożność poszkodowanych. W niedzielę w Czechowicach-Dziedzicach w jednym z lokali skradziono torebkę z telefonem komórkowym, odtwarzaczem MP3 i pieniędzmi. Poszkodowana oceniła swoje straty na 830 zł.

Codziennie tego rodzaju przestępstwa są zgłaszane Policji. Wykrycie sprawców w tych przypadkach jest bardzo trudne. Warto uczynić wszystko, by maksymalnie utrudnić działanie sprawcy.

Cenne przedmioty należy trzymać przy sobie. Nie jest dobrym pomysłem wieszanie torebki czy ubrania z portfelami, telefonami komórkowymi na oparciu krzesła w lokalach czy innych publicznie dostępnych miejscach. Jeżeli odchodzimy od stolika warto wziąć ze sobą telefon, torebkę. Przestępcy obserwują potencjalne ofiary i wykorzystują każdą, nawet krótką chwilę roztargnienia. Nawet bardzo dobrze się bawiąc warto zwracać uwagę na to, co dzieje się z naszym mieniem.

Panie prosimy, by również podczas zakupów torebka była cały czas zamknięta. Otwieramy ją tylko w chwili wyciągania portfela czy telefonu. Zamykamy nawet na krótki czas rozmowy telefonicznej czy dokonania płatności. Dobrym pomysłem jest trzymanie torebki przed sobą, a nie wiszącą na ramieniu z boku czy nawet z tyłu. To daje złodziejowi wymarzone warunku do kradzieży. Osoby pracujące w biurach prosimy o zamykanie szafek, szuflad i drzwi wejściowych do pokojów, nawet gdy opuszczamy je tylko na chwilę. Wielokrotnie zdarza się, że nie są stosowane już zainstalowane, najprostsze zabezpieczenia, np. takie jak zamki.

KMP w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.