czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2020
  • 8 czerwca 2020
  • wyświetleń: 11347

Kryta pływalnia "Wodnik" otwarta od poniedziałku

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicch poinformował, że kryta pływalnia "Wodnik" zostanie otwarta w poniedziałek, 8 czerwca. Obiekt będzie działał w nowej rzeczywistości według zasad zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego przedstawionych zarządcom w dniu 2 czerwca.

basen, kąpielisko, Wodnik, MOSiR
Kryta pływalnia "Wodnik" otwarta od 8 czerwca · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


Tuż po ogłoszeniu wytycznych, MOSiR podjął działania mające na celu dostosowanie pływalni do wskazanych wymagań. Precyzyjnie określone zasady zostały niezwłocznie przesłane do akceptacji Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Bielsku-Białej. Ich prawidłowość potwierdzona została pozytywną opinią Sanepidu co przekłada się na możliwość wznowienia funkcjonowania basenu i udostępnienie wszystkim spragnionym korzystania z tej formy aktywności. Dodatkowym wymogiem było przeprowadzenie obowiązkowych badań wody dopuszczających pływalnię do użytku. Te też w piątek, 5 czerwca przebiegły pomyślnie. Jednocześnie informujemy, że zgodnie z nowymi wytycznymi na pływalni może przebywać maksymalna ilość użytkowników wskazana przy wejściu do obiektu, nie większa niż 50 % maksymalnego obłożenia.

Dodatkowo na obiekcie obowiązuje noszenie osłon nosa i ust przez użytkowników, z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie - osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w szatni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni. W związku z tym, że należy zachować odpowiedni dystans, uczulamy, że Klienci muszą się liczyć z tym, że czas oczekiwana np. na przydzieloną szafkę może się wydłużyć. Na razie niezmiennym pozostaje fakt, że pływalnia "Wodnik" czynna jest codziennie w godz. 7:00-22:30 . Sauna sucha czynna będzie codziennie w godz. 9.00 - 22.00 (ostatnie wejście 21.00)

MOSiR poinformoaął również, że podczas przerwy pracownicy Ośrodka wykonali szereg prac, które zwykle odbywają się podczas corocznej czerwcowej przerwy technicznej. Dokonano między innymi: przeglądu i naprawy zjeżdżalni, renowacji mostku, wymiany łożysk i uszczelniaczy, przeglądu wszystkich silników, czyszczenia i mycia urządzeń podbasenia i zbiorników wyrównawczych oraz przeglądu instalacji elektrycznej itp. Dodatkowo MOSiR we własnym zakresie wykonał szereg prac remontowych mających na celu podniesienie jakości świadczonych usług. Przeprowadzono kompleksowy remont holu, korytarza, oraz szatni na obuwie wraz z poprawą oświetlenia. Ponadto usprawniono system elektroniczny obsługujący pływalnię. Bardzo prosimy o zapoznanie się z wszystkimi szczegółowymi zasadami korzystania z pływalni "WODNIK", zgodnymi z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, które są dostępne w załączniku.

mp / czecho.pl
źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.