czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2020
  • 14 czerwca 2020
  • wyświetleń: 8208

Rozpoczyna się rekrutacja do czechowickich szkół średnich

Technik ekonomista to nowy kierunek, który otwiera Zespół Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica w Czechowicach-Dziedzicach. Młodzież w tej klasie rozpocznie naukę we wrześniu. 15 czerwca rusza nabór do szkół ponadpodstawowych. W czterech szkołach, prowadzonych przez powiat bielski czeka na chętnych ponad 200 miejsc. Nabór do tych placówek rusza 15 czerwca.

Reklama

W Zespole Szkół "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach w 5-letnim technikum uczą się na 4 kierunkach: technik reklamy, technik informatyk, technik fotografii i multimediów oraz technik elektryk.

zstil, resortówka
ZSTiL w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Powiat Bielski


W ZSTiL oprócz nowości, młodzież ma do wyboru 8 kierunków, w tym technik mechatronik, technik logistyk, czy mechanik. Kształcą się tu także przyszli fryzjerzy, handlowcy, informatycy, pracownicy branży hotelarskiej oraz technicy żywienia i usług gastronomicznych. Warto sprawdzić także propozycje kierunków 3-letniej szkoły branżowej I stopnia w "resortówce". Do wyboru m.in. blacharz i lakiernik samochodowy, murarz-tynkarz, stolarz, kelner i cukiernik.

lo, liceum
Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach · fot. LO im. M. Skłodowskiej-Curie


Jeśli uczniowie VIII klas szkół podstawowych myślą o liceum, to starostwo powiatowe zaprasza do czechowickiego Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie. Do wyboru są klasy o profilu: matematycznym, biologicznym i humanistycznym.

mp / czecho.pl
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.