czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 czerwca 2020
  • wyświetleń: 5280

Umowa na OZE podpisana. Gmina przystępuje do realizacji projektu

29 maja została podpisana umowa o dofinansowanie realizacji projektu na zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w wytwarzaniu energii na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Oznacza to, że gmina przystępuje do realizacji tak długo wyczekiwanego przez mieszkańców projektu.

panele fotowoltaiczne, odnawialne źródła energii


Projekt polega na wykonaniu 660 instalacji odnawialnych źródeł energii wytwarzających energię cieplną i/lub elektryczną w budynkach mieszkalnych będących własnością mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice. W projekcie przewidziano udzielenie grantów na dostawę i montaż 413 instalacji fotowoltaicznych, 109 instalacji solarnych, 89 powietrznych i 25 gruntowych pomp ciepła oraz 24 kotłów na biomasę. Projekt realizowany będzie do lipca 2021 roku.

Aktualnie udział w projekcie jest ograniczony jedynie do osób, które złożyły deklarację udziału w projekcie w roku 2018 i przeszły pozytywnie weryfikację formalną i merytoryczną. Jedynie w przypadku rezygnacji któregokolwiek z dotychczasowych uczestników zostanie ogłoszony nabór uzupełniający. Przewidywany termin ogłoszenia takiego naboru to wrzesień 2020 r. Zasady naboru uzupełniającego nie będą znacząco odbiegać od tych wynikających z Regulaminu naboru oraz realizacji projektu zmienionego Uchwałą z marca 2018 r. i Uchwałą z lutego 2019 r.

Dodatkowo Urząd Miejski zachęca do zapoznania się z dokumentem pn.: "Minimalne parametry techniczne mikroinstalacji OZE określone dla mieszkańców (grantobiorców)", w którym znajdują się m.in. szczegółowe informacje dotyczące limitów wartości kosztów kwalifikowanych przypadających na poszczególne rodzaje instalacji.

W celu usprawnienia komunikacji informujemy, że ze wszystkim uczestnikami projektu kontaktujemy się przede wszystkim drogą elektroniczną na podane w deklaracji uczestnictwa w projekcie adresy email.

mp / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.