czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 maja 2007
  • wyświetleń: 1976

Sześciu radnych już bez mandatów

Skład Rady Miejskiej obecnie prezentuje się zupełnie inaczej, niż po ostatnich wyborach samorządowych. Bowiem sześciokrotnie radni z różnych przyczyn przestawali pełnić swoje funkcje.

– Nie mieliśmy jeszcze w gminie sytuacji, by zaszła konieczność wymiany prawie jednej trzeciej składu Rady Miejskiej. Praktycznie co sesję ktoś odchodził, ktoś przychodził lub trzeba było zmieniać składy komisji. Nie ułatwiało to pracy, choć jej nie paraliżowało. Jednak mam nadzieję, że doczekaliśmy się już stabilności na tym polu – komentuje Marek Kwaśny, przewodniczący Rady Miejskiej.

Utrata mandatów przez radnych z najwyższym poparciem w wyborach, pozwala także dostrzec skutki obowiązującej ordynacji wyborczej. Jaskrawym przykładem jest okręg wyborczy nr 1, z którego do rady nie udało się wejść Józefowi Grabowskiemu z 201 głosami, a po utracie mandatu przez Dopierałę pracę w radzie rozpoczął z poparciem 50 wyborców Franciszek Foltyn.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.