czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 czerwca 2020
  • 4 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1428

Za nami konwent burmistrzów i wójtów powiatu bielskiego

W poniedziałek, 1 czerwca po raz kolejny w siedzibie bielskiego Starostwa Powiatowego odbyło się posiedzenie Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Bielskiego.

starostwo powiatowe
Za nami konwent burmistrzów i wójtów powiatu bielskiego · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Konwent tradycyjnie prowadził starosta bielski Andrzej Płonka. W posiedzeniu udział wzięli także wicestarosta Grzegorz Szetyński i sekretarz powiatu Halina Kopeć.

Tradycyjnie poruszono problemy związane z aktualną sytuacją epidemiologiczną w powiecie. Poruszono również temat zwiększonej ilości odpadów w gospodarstwach domowych, która ściśle wiąże się z okresem pandemii i kwarantanny.

Rozmawiano także o zarządzeniu wojewody śląskiego z dnia 31 maja w sprawie ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego w powiecie bielskim, pszczyńskim i bieruńsko - lędzińskim, wprowadzonego w związku z trwającymi w poprzedni weekend intensywnymi opadami deszczu, wzrostem stanów rzek Wisły i Iłownicy oraz z przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych wód zarejestrowanych na wodowskazach. Na szczęście w poniedziałek 1 czerwca sytuacja się ustabilizowała i nie stanowiła już zagrożenia dla naszych gmin, pogotowie przeciwpowodziowe zostało odwołane.

Burmistrzowie i wójtowie zadeklarowali także udzielenie pomocy finansowej dla miasta Szczyrk na pokrycie bieżących wydatków związanych z uprzątnięciem terenu po grudniowej katastrofie, kiedy po wybuchu gazu zginęła w Szczyrku 8-osobowa rodzina.

Rozmawiano także o doświadczeniach w funkcjonowaniu urzędów gminnych w czasach pandemii koronawirusa COVID - 19 i aktualnej obsłudze klientów w coraz szerszym zakresie, nie tylko w systemie wcześniejszego umawiania wizyt na konkretną godzinę.

Mniejsze wpływy z podatków PIT i CIT wpływają na pogorszenie się kondycji finansowej samorządów, ma to wpływ na realizację inwestycji, dlatego samorządowcy analizowali kwestie związane z finansowaniem zadań inwestycyjnych w gminach, również tych planowanych przy wsparciu powiatu bielskiego.

Z uwagi na fakt, że Rada Powiatu Bielskiego na sesji w dniu 14 maja podjęła uchwałę, w której wyraziła sprzeciw wobec planowanej likwidacji dyspozytorni medycznej funkcjonującej w strukturach Bielskiego Pogotowia Ratunkowego w Bielsku-Białej, wójtowie i burmistrzowie postanowili podjąć inicjatywy zmierzające do zajęcia podobnego stanowiska wyrażającego kategoryczny sprzeciw wobec planów likwidacji bielskiej dyspozytorni pogotowia ratunkowego.

mp / czecho.pl, źródło: Powiat Bielski

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.