czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2020
  • wyświetleń: 13351

Rolnik rozrzucił obornik między stawami. Czy to dozwolone?

Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy dość niepokojące zdjęcia przedstawiające miejsce, gdzie ktoś wylał obornik. Nie byłoby w tym nic niepokojącego gdyby nie fakt, że miejsce wylania zanieczyszczeń znajduje się w okolicy stawów, w których wędkarze łowią ryby. Czy takie coś jest dozwolone?

Reklama

- To tykająca bomba ekologiczna. Przy większym deszczu wszystkie nieczystości spłyną do stawów hodowlanych, a ryby łowi tutaj mnóstwo ludzi - stwierdził jeden z naszych czytelników.

Uspokajamy - jak podaje rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie przyjęcia "Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu" z czerwca 2018 roku - stawy wykorzystywane do chowu lub hodowli ryb mogą być nawożone nawozami naturalnymi lub nawozami azotowymi mineralnymi. Nawóz organiczny, a więc obornik i gnojowica, jest jednym z najlepszych źródeł substancji odżywczych w stawie.

Rolnik rozrzucił obornik między stawami. Czy to dozwolone? - 03.06.2020 · fot. Nadesłane przez czytelnika, mp / czecho.pl

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.