czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3447

Miasto chce przeprowadzić termomodernizację budynków

Gmina Czechowice-Dziedzice planuje termomodernizację sześciu budynków użyteczności publicznej znajdujących się na jej terenie. Właśnie rozpoczęły się konsultacje społeczne w tej sprawie.

Reklama

Szkoła Podstawowa nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach
Szkoła Podstawowa nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Szkoła Podstawowa nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach


Według planów termomodernizację mają otrzymać Szkoła Podstawowa nr 8 im. Janusza Kusocińskiego, Szkoła Podstawowa w Zabrzegu, Przedszkole Publiczne nr 8, Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie, noclegownia przy ulicy Łukasiewicza oraz budynek byłego Zespołu Szkół Specjalnych. Planuje się, że projekt zostanie zrealizowany w latach 2021-2023. Planowany budżet przedsięwzięcia to ponad 7,2 mln złotych, z czego 5,4 mln złotych to dofinansowanie z zewnątrz.

Celem konsultacji społecznych jest zebranie opinii mieszkańców na temat założeń do planowanego projektu pn. "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Czechowicach-Dziedzicach z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii - etap II"

Termomodernizacja to przedsięwzięcie mające na celu zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej w danym obiekcie budowlanym. Realizacja całego projektu pozwoli na ograniczenie emisji CO2 oraz pyłów PM10 i PM2,5 co przy tak dużych budynkach wpłynie pozytywnie na jakość powietrza w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.