czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2020
  • wyświetleń: 10749

Wiadukty kolejowe na linii nr 93 przechodzą do historii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

Nabiera tempa modernizacja linii kolejowej nr 93 na odcinku z Czechowic-Dziedzic do Zabrzega. W ostatnim czasie firma Budimex, główny wykonawca przedsięwzięcia, usunął z nasypów stare tory kolejowe oraz wyburzył wiadukty. Co ciekawe, niedawno doszło do ciekawego, archeologicznego odkrycia.

Reklama

Wyburzanie wiaduktu kolejowego na linii nr 93
Wyburzanie wiaduktu kolejowego na linii nr 93 · fot. Wojciech Kaprzyk


Modernizacja węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice rozpoczęła się na początku marca. Wartość prac to 1,4 mld zł. Przebudowywany jest układ torowy na stacji Czechowice-Dziedzice. Trwa demontaż starych torów i rozjazdów, które zostaną zastąpione nowymi. Roboty modernizacyjne prowadzone są na odcinku Czechowice-Dziedzice - Brzeszcze Jawiszowice, demontaż toru i sieci obejmuje też odcinek szlaku Czechowice-Dziedzice - Zabrzeg.W pracach przewidziano też budowę nowych wiaduktów. Co ciekawe, podczas wyburzania jednego z nich doszło do ciekawego odkrycia archeologicznego, o czym poinformował nas Edward Kóska. Odsłonięto drugą część wiaduktu, gotowego do użytku. - Wystarczyło usunąć ziemię z wewnątrz i most gotowy. Zniszczono niezniszczalną konstrukcję wiaduktu łukowego - zwrócił uwagę Kóska.

Odkrycie drugiego wiaduktu
Odkrycie drugiego wiaduktu · fot. Edward Kóska

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj