czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2020
  • wyświetleń: 15166

W wypadku straciła obie nogi. Trwa zbiórka na protezy

Judyta to 21-letnia studentka Transportu Kolejowego z Czechowic-Dziedzic. W dążeniu do realizacji planów związanych z karierą zawodową przeszkodził wypadek, w wyniku którego amputowano jej obie kończyny dolne na wysokości podudzia. Obecnie prowadzona jest zbiórka na protezy dla Judyty, którą prowadzi Fundacja Grupy PKP.

Reklama

Judyta, zbiórka
Judyta, zbiórka · fot. Fundacja Grupy PKP


Judyta ma 21 lat, jest studentką II roku Politechniki Śląskiej na kierunku Transport Kolejowy. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach. Pochodzi z rodziny kolejarskiej. Tata Judyty jest pracownikiem spółki PKP Cargo i jest czwartym z kolei pokoleniem, które związało się zawodowo z koleją. Judyta od zawsze chciała pracować na kolei. Jest miłośnikiem kolei oraz studentką II roku kierunku Transport Kolejowy na Politechnice Śląskiej.

W dążeniu do realizacji planów związanych z karierą zawodową przeszkodził wypadek, w wyniku którego amputowano jej obie kończyny dolne na wysokości podudzia. Koszt obu protez bez kosztów rehabilitacji wynosi 65 tysięcy złotych. Judytę oraz jej rodziców koszty obu protez przerastają, a pomogłyby one w jakimś stopniu powrócić do życia, jakie Judyta prowadziła przed wypadkiem. Wcześniej bardzo lubiła podróżować koleją i zwiedzać nowe miejsca. Jej ulubionym zajęciem w domu jest gotowanie i pieczenie ciast, co jest bardzo utrudnione przy poruszaniu się na wózku inwalidzkim. Co więcej, Judyta bardzo chciałaby móc też znów pomagać swojemu niepełnosprawnemu wujkowi, który mieszka razem z nią i jej rodziną.

Jak można pomóc?

Można dokonać wpłat na konto Fundacji Grupy PKP: 92 1320 0019 1649 3010 2000 0005 wpisując w treść przelewu: darowizna na cele statutowe - dla Judyty. Zbiórka będzie prowadzona do 30 czerwca.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.