czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1269

Dyżur eksperta ZUS w sprawie zasiłków przez cały czerwiec

Masz pytanie w sprawie zasiłku chorobowego? Chciałbyś wiedzieć jakie świadczenia przysługują za czas opieki nad dzieckiem, obowiązkowej kwarantanny, a może nie wiesz jakie dokumenty należy dostarczyć do ZUS, by mieć wypłacony zasiłek chorobowy? Odpowiedzi na te i inne pytania można uzyskać dzwoniąc pod specjalny numer telefonu udostępniony przez Oddział ZUS w Bielsku-Białej.

Reklama

Dyżur eksperta ZUS w sprawie zasiłków przez cały czerwiec
Dyżur eksperta ZUS w sprawie zasiłków przez cały czerwiec · fot. ZUS


Przez cały czerwiec, w dniach od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 - 15.00, w bielskim oddziale ZUS funkcjonować będzie dyżur telefoniczny z zakresu informacji zasiłkowej. Dzwoniąc pod numer telefonu 33 825 25 52 będzie można uzyskać informacje z zakresu prawa do wypłaty świadczeń z ubezpieczenia chorobowego, czy dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Porad udzielać będą specjaliści z Oddziału ZUS w Bielsku-Białej.

- Mamy nadzieję, że dyżur telefoniczny z zakresu zasiłków pozwoli naszym klientom na uzyskanie odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań i zagadnień dotyczących prawa do świadczeń i wypłaty zasiłków. Podczas rozmowy z pracownikiem będzie można dopytać się o tak istotną kwestię, jaką są dokumenty i wnioski, które ubezpieczony czy płatnik musi dostarczyć do ZUS, aby zasiłek mógł być wypłacony. Eksperci wyjaśnią też, kiedy świadczenie wypłacane jest przez zakład pracy, a kiedy przez ZUS - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

mp / czecho.pl

źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.