czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2020
  • wyświetleń: 4917

Ruszyła akcja pomocy dla poszkodowanych z Kaniowa

W niedzielę, 7 czerwca przez Kaniów przeszła trąba powietrzna, która zniszczyła 22 dachy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Osoby, które zostały poszkodowane, mogą liczyć na pomoc rządu - poinformowały służby Wojewody Śląskiego. W internecie ruszyła również zbiórka na rzecz osób, które straciły dach nad głową. Zbiórkę uruchomiła również Caritas diecezji bielsko-żywieckiej.

Spontaniczną zbiórkę pieniędzy dla osób, które zostały poszkodowane w wyniku przejścia przez Kaniów trąby powietrznej, zorganizowała Beata Łukowicz z Kaniowa. - Wesprzyjmy zbiórką funduszy dla poszkodowanych mieszkańców Kaniowa, zapewne nie wszyscy posiadają ubezpieczenie mienia. Ludzie zostali bez dachu nad głową w kilka sekund. Są w szoku, w rozpaczy, są załamani. Koniecznie pomóżmy im wyjść z tej trudnej sytuacji - powiedziała organizatorka akcji.Zbiórkę uruchomiła również Caritas diecezji bielsko-żywieckiej. Pomóc może każdy z nas wpłacając pieniądze na konto nr 47 1240 1170 1111 0010 6323 0610 z dopiskiem KANIÓW.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.