czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2020
  • wyświetleń: 4105

Kolejna wycinka drzew. Tym razem przy ulicy Pasieki

Znikają kolejne drzewa w Czechowicach-Dziedzicach. Tym razem do wycinki doszło przy ulicy Pasieki, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji elektroenergetycznej. Jak przekazała portalowi czecho.pl spółka Tauron, właściciel terenu, wycinka drzew była koniecznością.

Reklama

Wycinka drzew przeprowadzona została na terenie należącym do Tauron Dystrybucja S.A. przylegającym do elektroenergetycznej stacji 110kV/SN, zapewniającej zasilanie m.in. do odbiorców przemysłowych oraz komunalnych na terenie miasta Czechowice-Dziedzice.

- Wycinka drzew została przeprowadzona ze względu na konieczność zapewnienia ciągłości dostaw energii do klientów. Na tym terenie występował zły stan drzewostanu, grożący powaleniem drzew i mogący spowodować uszkodzenie urządzeń elektroenergetycznych znajdujących się w pobliżu. Zagrożenie zgłaszało również Przedsiębiorstwo Komunalne THERMA z Bielska-Białej, informując nas jako właścicieli nieruchomości o zagrożeniu od drzew dla przebiegającego w tym miejscu ciepłociągu - powiedziała portalowi czecho.pl Ewa Groń, rzecznik Tauron Dystrybucja S.A.

- Jednocześnie z uwagi na fakt, że teren ten jest ogólnodostępny obawialiśmy się też zagrożenia dla mogących się w tym miejscu znajdować mieszkańców. Wycinka została więc przeprowadzona ze względu na bezpieczeństwo ludzi oraz infrastruktury technicznej. Na przeprowadzenie prac Wykonawca zewnętrzny, któremu to zadanie zostało zlecone, uzyskał decyzję administracyjną zezwalającej na usunięcie drzew. Decyzja została wydana przez Urząd Miasta w Czechowicach-Dziedzicach - podkreśla Groń.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.