czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2020
  • 20 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2923

20 czerwca kolejny Charytatywny Kiermasz Zabawek w Galerii "Sfera"

Za nami:

Ruszyła szósta odsłona akcji "Pluszaki ratują zwierzaki". Tym razem Fundacja Ekologiczna "Arka", organizator przedsięwzięcia, współpracuje z "Kotełkową drużyną", która ratuje koty i prowadzi dla nich w Bielsku-Białej program leczenia i adopcji.

VI edycja akcji "Pluszaki ratują zwierzaki". Rusza zbiórka!
VI edycja akcji "Pluszaki ratują zwierzaki". Rusza zbiórka! · fot. Fundacja Ekologiczna "Arka"


Już 20 czerwca odbędzie się Charytatywny Kiermasz Zabawek w Galerii Sfera.

- Ciężko pomyśleć o naszych sympatycznych pluszakach jak o odpadach, ale niestety po okresie, w którym cieszą nasze dzieci, tak to wygląda. I są to odpady, które bardzo trudno zagospodarować. Dlatego akcja, w której dajemy im "drugie życie", prowadzimy edukację, a przede wszystkim ratujemy prawdziwe zwierzęta i pomagamy lokalnym organizacjom, jest tak ważna. Pamiętajmy najlepsze są te odpady, których nie wytwarzamy - wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes "Arki".

- Akcja "Pluszaki ratują zwierzaki" to doskonały pomysł jak z niepotrzebnych rzeczy stworzyć działanie, z którego wszyscy są zadowoleni. Zarówno osoby oddające pluszaki i zabawki, jak i te nabywające je po bardzo okazyjnych cenach, jak i na końcu organizacje ratujące zwierzęta, odnoszą z tej akcji wymierne efekty - wyjaśniają organizatorzy akcji.

- Warto zaznaczyć, iż zorganizowaliśmy 5 edycji akcji, w których uzbieraliśmy aż 25 800 zł. Środki te trafiły do organizacji na co dzień ratujących zwierzęta w okolicach Bielska-Białej - zwracają uwagę ekospołecznicy z "Arki". - Wsparcie otrzymały: Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim Zwierzętom, Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna, Fundacja Psia Ekipa oraz Fundacja Przystań Ocalenie prowadząca schronisko dla zwierząt pod Pszczyną - dodają.

- Akcja Pluszaki ratują zwierzaki to naprawdę duże społeczne działanie i dlatego dziękujemy wszystkim oddającym swoje pluszaki i zabawki, uczestnikom akcji a przede wszystkim wolontariuszom przynoszącym swoje pluszaki, piorącym je i pomagającym w organizacji samego kiermaszu - podkreślają organizatorzy akcji "Pluszaki ratują zwierzaki".

"Pluszaki ratują zwierzaki" to kolejny pomysł wpisujący się program edukacyjny "Dajemy rzeczom drugie życie", w którym Fundacja Ekologiczna "Arka" zachęca do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do odpadów. - Wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej. Coraz bardziej popularne jest podejść do naszych odpadów według zasady 5R, a jedną z tych zasad jest REUSE, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób. W ten sposób budujemy kulturę produkcji mniejszej liczby odpadów i wpływamy na stan naszej planety - zwracają uwagę ekolodzy.

mp / czecho.pl
źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.