czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2020
  • wyświetleń: 4322

Jacek Stachursky wsparł akcję "Otwieramy koncerty"

- Teraz, kiedy inne sektory biznesu są odmrażane, sportowe areny mogą wypełniać się publicznością (obecnie nawet do 10 tys. osób na jednym meczu), a w mediach obserwujemy kilkutysięczne zgromadzenia, my także chcemy wrócić do pracy - mówią organizatorzy akcji "Otwieramy koncerty". Wydarzenie wsparł czechowiczanin Jacek Stachursky.

Reklama

jacek stachursky
Jacek Łaszczok - Stachursky · fot. gekon


- Od kilku tygodni przyglądamy się działaniom rządu, czytamy aktualne rozporządzenia. Mamy wieloletnie doświadczenia i gotowość, by wspólnie z rządem podjąć współpracę przy opracowaniu i dalszym wdrażaniu procedur bezpiecznego uczestnictwa publiczności w wydarzeniach artystycznych. Dlatego stworzyliśmy akcję "Otwieramy koncerty" #gramybezpiecznie - powiedzieli organizatorzy akcji.

- Covid-19 pokrzyżował nasze plany, zarówno prywatne jak i zawodowe. Od połowy marca nie gramy dla Was koncertów, zostały odwołane trasy, festiwale. Nasza branża bardzo dotkliwie odczuwa skutki wirusa. Jako pierwsza została pozbawiona możliwości pracy. Teraz, kiedy inne sektory biznesu są odmrażane, sportowe areny mogą wypełniać się publicznością (obecnie nawet do 10 tys. osób na jednym meczu), a w mediach obserwujemy kilkutysięczne zgromadzenia, my także chcemy wrócić do pracy. Żądamy równego traktowania! - podkreślają członkowie Izby Gospodarczej Menedżerów Artystów Polskich.

- Nasza branża to 3,5% PKB, tysiące zatrudnionych osób i dziesiątki tysięcy kooperantów! Wymagamy od Rządu aby zaczął traktować branżę artystyczną poważnie, jako istotny element gospodarki. Nasza społeczność to nie tylko sami artyści, którzy są widoczni w pierwszej linii, ale cały sztab ludzi którzy razem z nimi tworzą wydarzenia artystyczne i bez których artysta nie mógłby funkcjonować - dodają.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.