czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 czerwca 2020
  • wyświetleń: 8396

Stracili pracę - mogą "pójść w kamasze"

W wyniku epidemii koronawirusa wiele osób straciło pracę. Nie wiadomo, jak sytuacja w gospodarce się będzie rozwijać, i jak wielu poszkodowanych znajdzie nowe zatrudnienie. Alternatywą może być... zaciągnięcie się do wojska.

Jak podało Ministerstwo Obrony Narodowej, od 15 czerwca ruszą w Wojsku Polskim szkolenia rezerwistów, którzy chcą podtrzymać swoje umiejętności, ale i osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z Siłami Zbrojnymi.

- Dzięki podpisanej przez Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej, decyzji zgłoszenia ochotników, którzy w ostatnim czasie ze względu na epidemię koronawirusa utracili pracę, będą traktowane priorytetowo - poinformował resort obrony.

Jak czytamy w komunikacie, w trakcie ćwiczeń, rezerwiści i kandydaci na żołnierzy otrzymają pełne wyżywienie i będą kwaterowani na terenach jednostek. Rezerwiści, czyli osoby, które odbyły zasadniczą służbę wojskową lub mają już przyznany stopień wojskowy, mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie od 3,5 tysiąca złotych.

Z kolei osoby, dla których będzie to pierwszy kontakt z wojskiem, będą odbywać swoje ćwiczenie w ramach tzw. służby przygotowawczej. Miesięczne wynagrodzenie wynosi w takim przypadku 1,2 tys. zł plus dodatkowe 2,6 tys. zł na zakończenie ćwiczeń. Dodatkowo uzyskają oni status żołnierza rezerwy i będą mogli starać się o zatrudnienie w Wojsku Polskim.

- Wprowadzone dzięki decyzji rozwiązanie to realne wsparcie dla osób, których domowe budżety ucierpiały w wyniku epidemii oraz realne wzmocnienie dla Sił Zbrojnych RP - podkreślają przedstawiciele MON.

Jak podaje Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku-Białej, osoby zainteresowane podjęciem służby w wojsku mogą kontaktować się dzwoniąc na numery telefonów: 261 123 524 i 261 123 519.

raz / czecho.pl
źródło: WKU Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.