czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1922

Nie wyrzucaj niepotrzebnych rzeczy! Możesz pomóc dzieciom

Za nami:

W sobotę, 13 czerwca w PSZOK w Bielsku-Białej przy ul. Straconki 1 odbędzie się pierwszy w tym roku "Charytatywny Kiermasz Ekologiczny". Będzie on trwał w godzinach 11.00 - 15.00. Organizatorem akcji jest Fundacja Ekologiczna "Arka", jej partnerem Miasto Bielsko-Biała, Biuro Gospodarki Odpadami oraz Zakład Gospodarki Odpadami - ZGO.

plakat, dajemy rzeczom drugie życie


Fundacja ekologiczna Arka zbiera od uczestników niepotrzebne rzeczy (m.in. gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy i wiele innych - przykładowa lista w załączeniu) i raz w miesiącu w sobotę w PSZOK organizowany jest charytatywny kiermasz.

- Cieszy nas możliwość organizowania akcji lokalnej, nowoczesnej i tradycyjnie łączącej tematykę ekologiczną z społeczną. Super, że możemy robić coś lokalnie spotykając się z pozytywnym i ogromnym zainteresowaniem, a jeszcze możemy promować nowoczesne rozwiązania gospodarki zeroodpadowej - powiedział Wojciech Owczarz z Fundacji Ekologicznej "Arka".

- Każdy z nas ma w domu niepotrzebne rzeczy. Wyrzucić szkoda, a zbiera się ich coraz więcej. Teraz proponujemy dobre rozwiązanie. Można je przywieźć do PSZOK, a my damy im drugie życie i jeszcze pomożemy potrzebującym dzieciom. W ramach akcji będziemy zbierać od uczestników niepotrzebne rzeczy, organizować ich kiermasze, a pozyskane środki przeznaczać dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych, szkół na różnorodne zajęcia edukacyjne - mówią organizatorzy kiermaszu.

- To naturalne, że dołączamy się do tej inicjatywy, która idealnie wpisuje się w ustaloną hierarchię postępowania z odpadami. Nowoczesna gospodarka odpadami to przede wszystkim zapobieganie powstawania odpadów u źródła, ponowne ich wykorzystywanie np. poprzez danie im "drugiego życia", a dopiero później selektywna zbiórka oraz przekazanie odpadów do recyklingu - przekonuje Wiesław Pasierbek - Prezes Zarządu ZGO S.A. w Bielsku-Białej

Wszyscy zainteresowani mogą cały czas nam przywozić rzeczy na akcję w godzinach pracy PSZOK. Rzeczy te będą gromadzone w naszym Zielonym Kontenerze.

mp / czecho.pl
źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.