czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2020
  • wyświetleń: 912

Niepełnosprawni złożą wniosek do funduszu rehabilitacji przez internet

Od niedawna istnieje możliwość składania przez osoby niepełnosprawne internetowych wniosków o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Powstała też bezpłatna infolinia. Do projektu przystąpiły już wszystkie powiaty w Polsce.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dąży do tworzenia warunków ułatwiających Osobom Niepełnosprawnym pełne uczestnictwo w życiu zawodowym i społecznym. Teraz stworzono nowoczesne narzędzie informatyczne, które wspiera realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Od niedawna istnieje możliwość składania przez osoby niepełnosprawne wniosków o dofinansowanie w formie online. Wszystko odbywa się za pomocą platformy SOW. PFRON uruchomił też specjalną infolinię (800 889 777 (połączenie jest bezpłatne), pod numerem której można uzyskać pomoc oraz informacje dotyczące składania wniosków przez nowy system. Ponadto e-usługi realizowane za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia SOW zostały opublikowane na rządowej witrynie www.gov.pl.

Więcej informacji na portalu Systemu Obsługi Wsparcia ze środków PFRON:
portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.