czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2020
  • 14 czerwca 2020
  • wyświetleń: 7154

Przetarg na projekt przebudowy skrzyżowania unieważniony

W kwietniu czechowicki Urząd Miejski ogłosił przetarg na projekt przebudowy skrzyżowania ulic Niepodległości i Prusa. W środę, 10 czerwca pojawiła się informacja o unieważnieniu przetargu.

Niepodległości, prusa, skrzyżowanie
Przetarg na projekt przebudowy skrzyżowania unieważniony · fot. Google Street View


- Zamawiający unieważnił postępowanie z uwagi na fakt, iż środki finansowe na realizację zamówienia uległy zmniejszeniu. Od momentu podania kwoty, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do chwili obecnej, zaszły nieprzewidziane okoliczności, które doprowadziły do ograniczenia środków poprzez przesunięcia w ramach budżetu, co zasadniczo zmieniło możliwości finansowe gminy związane z realizacją przedmiotowego postępowania. W wyniku sytuacji społeczno - gospodarczej kraju w związku z pandemią wirusa COVID-19 nastąpiło znaczne zmniejszenie dochodów budżetowych gminy, co spowodowało konieczność zabezpieczenia środków finansowych na jej wydatki bieżące. Rada Miejska Uchwałą nr XXII/240/20 z dnia 26 maja 2020 r. dokonała zmian w planie finansowym gminy na rok 2020 poprzez rezygnację z realizacji ww. zadania inwestycyjnego. W związku z powyższym zamawiający nie udzielił zamówienia publicznego - czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.