czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 11 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2897

Kraków - miasto z edukacyjnym duchem przeszłości

Materiał partnera:

Nie ma na świecie drugiego takiego miasta jak Kraków. Miejsca pełnego barwnych kamienic, których każda ściana przepełniona jest sztuką. Miejsca, w którym mnogość zabytków przyprawia o zawrót głowy, miasta setek wydarzeń kulturalnych, punktu, w którym miały miejsce najważniejsze historyczne chwile. Czy warto studiować w Krakowie?

Kraków - miasto z edukacyjnym duchem przeszłości


Miasto w liczbachKraków może poszczycić się imponującą liczbą studentów. Każdego roku jeszcze we wrześniu przybywa tu ponad 200 tysięcy absolwentów liceów, by rozpocząć swoją edukacyjną przygodę wyższego stopnia. Ze statystyk wynika, że ponad połowa z przybyłych jest bardzo zadowolona z ogólnych warunków życia w krakowskiej metropolii. Jedynie 1 procent wszystkich studiujących ocenia to miasto w negatywny sposób.

Najwyższy poziom edukacjiKażdego roku Kraków zyskuje kolejnych absolwentów najlepszych uczelni w Polsce. Wśród nich znajduje się Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera, która przyciąga uczniów bogatą ofertą edukacyjną na najwyższym poziomie. Chętnych na rozpoczęcie nauki nie brakuje, o czym świadczy ogromne zainteresowanie uczelnią już od kwietnia, zatem z chwilą, kiedy rozpoczęto rekrutację.

W akademickim klimacieJeśli chodzi o studia Kraków z pewnością można nazwać kolebką nauki i rozwoju. Znajduje się tu mnóstwo szkół wyższych, zatem miasto to od dawna postrzegane jest przez akademicki pryzmat. Można tu podjąć naukę na wielu kierunkach - uczelnie oferują edukację ekonomiczną, medyczną, rolniczą, techniczną czy pedagogiczną. Nic zatem dziwnego, że rynek nieruchomości w Krakowie w dużej mierze nastawiony jest na wynajem mieszkań studentom. Korzysta z tego kilka tysięcy uczniów każdego roku. Bogata oferta mieszkań sprzyja znalezieniu pokoju w bezpośredniej bliskości uczelni. Z myślą o tym, w mieście znajdują się także liczne kompleksy akademickie, oferując noclegi w kampusach studenckich czy internatach.

krakow-studia


Perspektywy po studiachKraków z racji swojego położenia, szczyci się rozpiętą ofertą miejsc pracy. Studenci mogą bez problemu dorobić sobie w dni wolne od zajęć czy w weekendy, wykonując proste prace w kawiarniach czy restauracjach. Po zakończeniu edukacji świeżo upieczony absolwent również nie będzie miał problemu ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Alternatywą dla rozwoju kariery są płatne praktyki i staże, po których istnieje duża szansa na otrzymanie etatu. Otwiera to drzwi do kariery, po szczeblach której absolwent będzie stopniowo wspinał się kolejne lata, by osiągnąć wymarzony sukces.

Magia w KrakowieMiasto słynie z niepowtarzalnej atmosfery. Chyba nigdzie indziej w Polsce nie ma tylu fascynujących zabytków, atrakcji i wydarzeń kulturalnych. Licznych koncertów na żywo można posłuchać nie tylko podczas festiwalu, lecz także w niepozornych kafejkach, nie mówiąc o licznych dziełach sztuki wykonanych ręcznie przez lokalnych artystów.

Kraków to miejsce idealne do rozpoczęcia studenckiego życia na własny rachunek. Miasto, poza setkami pięknych miejsc i wymagających uczelni, z pewnością nauczy studentów najważniejszych cech, które pomogą im samodzielnie osiągnąć życiowy sukces.