czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 18 czerwca 2020
  • wyświetleń: 4119

Wybieramy nowoczesny chlebak do kuchni - przegląd ciekawych modeli

Materiał partnera:

Chlebak to bez wątpienia jeden z podstawowych elementów wyposażenia kuchni. Przechowamy w nim nie tylko chleb, ale również bułki, bagietki, drożdżówki i inne piekarnicze wypieki. Dzisiaj przestał już pełnić wyłącznie funkcji praktycznej. Dostępne są tak stylowe produkty, że chlebak stał się również ozdobą kuchennego blatu. Na rynku znajdziemy modele wykonane z różnych materiałów, o różnej pojemności, kształcie, kolorze i stylu. Niektóre z nich prezentują się wyjątkowo designersko i aż trudno przejść obok nich obojętnie. Poniżej prezentujemy zestawienie najciekawszych chlebaków o nowoczesnym designie.

Wybieramy nowoczesny chlebak do kuchni - przegląd ciekawych modeli


Czarne chlebaki z napisemCzarne chlebaki wykonane ze stali są najczęściej utrzymane w modnym ostatnio stylu industrialnym. Stworzą spójną całość z ciemnymi aranżacjami kuchennymi, a w przypadku tych jasnych, będą stanowić modny element kontrastowy. Tego typu czarne pojemniki na chleb mogą być wykonane w całości ze stali nierdzewnej lub wzbogacone drewnianymi elementami. Te w całości stalowe przypominają metalowe puszki otwierane od góry. Ciekawym elementem jest zdobienie w postaci napisu "Chleb" lub z angielskiego "Bread". Taki prosty napis od razu dodaje produktowi charakteru i sprawia, że prezentuje się znacznie lepiej. Gdzie szukać takich produktów? Znajdziemy je w ofercie takich marek jak Starke Pro oraz Konighoffer.

Szeroki wybór chlebaków znajdziecie tutaj - https://www.garneczki.pl/produkty/chlebaki,64

Wybieramy nowoczesny chlebak do kuchni - przegląd ciekawych modeli


Białe chlebaki kuleDla zwolenników jaśniejszych kolorów również znajdą się interesujące modele chlebaków. Szczególnie designersko prezentuje się biały chlebak w kształcie kuli - może być to stalowa kula osadzona na stojaku lub plastikowa półkula na drewnianej desce. Jeden i drugi typ chlebaka wygląda nieco kosmicznie, a przez to niezwykle oryginalnie. Produkty wyposażono w metalowe uchwyty, co umożliwia otwieranie pokrywy do góry. Taki kształt chlebaków sprawia, że pojemniki są dość pojemne, dlatego bez problemu przechowamy w nich różnego rodzaje pieczywa dla całej rodziny. Uwagę warto zwrócić na białe chlebaki Florina Helmet oraz Wesco Superball.

Wybieramy nowoczesny chlebak do kuchni - przegląd ciekawych modeli


Chlebaki bambusowe z metalową pokrywąNawet chlebaki wykonane z naturalnego drewna bambusowego mogą prezentować się nowocześnie. Doskonałym przykładem są produkty z serii Konighoffer Cosmic, w których główny pojemnik został wykonany z bambusa, a pokrywa ze stali. Chlebaki bambusowe w owalnym kształcie dostępne są w różnych kolorach, które doskonale dopasują się niemalże do każdej aranżacji kuchennej - czarny, biały, kremowy i szary. Bardziej uniwersalnych kolorów nie znajdziemy! Pokrywy są jednolite lub lekko nakrapiane, z motywem marmurkowym. Niewątpliwą zaletą chlebaków Cosmic, oprócz designerskiego wyglądu, jest także bambusowy pojemnik, który stwarza doskonałe warunki do przechowywania pieczywa. Naturalny materiał nie przepuszcza wilgoci i nie reaguje na zmiany temperatur w kuchni. Chlebak może być ustawiony nawet przy kuchence, czego nie powinno się robić w przypadku pojemników stalowych, które mogą się nagrzewać, a przechowywane w nich pieczywo szybciej psuć.

Wybieramy nowoczesny chlebak do kuchni - przegląd ciekawych modeli


Chlebaki czarne, białe i kremowe z pojemnikamiChlebak w zestawie z dopasowanymi do niego pojemnikami to świetny sposób na organizację w kuchni. W chlebaku przechowamy różnego rodzaju pieczywo, a w dołączonych do niego pojemnikach kawę, herbatę i cukier. Takie zestawy mogą składać się z produktów wykonanych z różnych materiałów. Dostępne są metalowe chlebaki z metalowymi puszkami, a także produkty wykonane z łączonych materiałów - chlebak bambusowy z metalową pokrywą lub chlebak metalowy z drewnianą deską. Dołączone do chlebaków puszki przyjmują zazwyczaj kształty odpowiadające kształtowi pojemnika na chleb. Do prostokątnego chlebaka dołączone są kwadratowe puszki, a do owalnego - takie o zaokrąglonych bokach. Zestaw pojemników w takim samym stylu prezentuje się niezwykle estetycznie, będzie zatem nie tylko praktyczny, ale stanie się także ozdobą kuchni. Gdzie ich szukać? W ofercie marki Konighoffer i Starke Pro.

Wybieramy nowoczesny chlebak do kuchni - przegląd ciekawych modeli


Nowoczesna szklana deska do krojeniaWybierając designerski chlebak do swojej kuchni, warto pomyśleć również o zakupie stylowej deski do krojenia. W sklepach dostępne są tradycyjne drewniane deski kuchenne, ale dostępne są również nowoczesne rozwiązania - szklane deski do krojenia. Takie produkty nie tylko prezentują się dość elegancko i na długo zachowują swój piękny wygląd, ale mają też szereg innych zalet. Przede wszystkim są odporne na zarysowania, przez co nie chłoną zapachów i nie odbarwiają się. Są też wysoce higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Dostępne w jednolitym kolorze lub w ciekawym wzorze. Trzeba tylko uważać, by ich nie stłuc!