czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2007
  • wyświetleń: 2428

Telefoniczna 'siostrzenica' zatrzymana

28 maja w Czechowicach-Dziedzicach miała miejsce kolejna próba oszustwa. Do 65-letniej kobiety zadzwoniła osoba podająca się za jej siostrzenicę. Prosiła o pożyczenie 10 000 zł na jeden dzień. Gotówka ta miała być potrzebna rzekomej siostrzenicy do okazyjnego zakupu mieszkania. Oszustka miała schrypnięty głos, co tłumaczyła przeziębieniem. Gdy kobieta powiedziała dzwoniącej, że nie ma tyle pieniędzy, to ta poradziła jej, by pilnie pożyczyła pieniądze od sąsiadów lub znajomych. W związku z tym, że mieszkanka Czechowic-Dziedzic nabrała podejrzeń, słyszała wcześniej o podobnych zdarzeniach, zadzwoniła do swojego syna. Jej syn stwierdził, że jest to próba oszustwa i poradził pilny kontakt z Policją. Tak też się stało i potencjalna ofiara złożyła zawiadomienie o próbie popełnienia przestępstwa.

W uznaniu rozwagi i ostrożności oraz właściwego postępowania w dniu 29 maja Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Krzysztof Mancewicz wystosował do Pani Józefy list z podziękowaniem za postawę, która uniemożliwiła oszustce wyłudzenie kolejnych pieniędzy. Jednocześnie poprosił ją, by właściwy sposób postępowania w takiej sytuacji rozpropagowała wśród swoich znajomych, zwłaszcza tych, którzy mogą stać się ofiarami tego rodzaju przestępstw. Wzruszona Pani Józefa obiecała, że będzie wszystkim przypominać, by nie wierzyli obcym osobom, nie dawali im nigdy żadnych pieniędzy. Natomiast w przypadku próby oszustwa poinformowali o tym zaufaną osobę z rodziny lub bezpośrednio Policję.

Oceniając zagrożenie jako poważne mł. insp. Mancewicz poprosił księdza Biskupa Ordynariusza Tadeusza Rakoczego i księdza Biskupa Diecezjalnego Pawła Anweilera o to, by informacje o takich przestępstwach oraz o sposobach bezpiecznego zachowania się zostały odczytane podczas nabożeństw w kościołach. Podobną prośbę przekazał czechowickim parafiom Komendant Komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach. Mamy nadzieję, że w ten sposób apel ma szansę dotrzeć do jak największej liczby osób, które mogą stać się ofiarami oszustw.

KMP w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.