czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2020
  • 20 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2650

PKS Bielsko-Biała zamienia się w "Komunikację Beskidzką"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj

Od 1 stycznia 2021 roku PKS Bielsko-Biała zamieni swoją nazwę na "Komunikacja Beskidzka" - poinformował Radosław Ostałkiewicz, przewodniczący zarządu Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego, który zarządza bielskim PKSem. Co to oznacza dla pasażerów?

Pierwsze nowe Solarisy już w PKS Bielsko-Biała - 25.04.2020
PKS Bielsko-Biała zamienia się w "Komunikację Beskidzką" · fot. Nowy Mig


- Ja zawsze powołuję się na analogię rebrandingu "CPN" w "Orlen" - tak samo dla mnie PKS to marka (nasz dotychczasowy PKS zagwarantuje sobie do niej prawa), ale musimy wnieść nową jakość. Stąd też na nowych autobusach, które wyruszą już w najbliższym czasie na nasze gminne dróżki, będzie właśnie nasz nowy logotyp, bo tak się nazywa nasza usługa transportowa dzisiaj, a firma jutro - powiedział Radosław Ostałkiewicz.

Od 2018 roku właścicielem 100% akcji PKS-u jest Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny (BZPG), grupujący dziesięć jednostek samorządowych, tj. Powiat Bielski oraz gminy: Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilamowice i Wilkowice. Tylko jedna gmina naszego powiatu, tj. Czechowice-Dziedzice, nie wchodzi w skład BZPG, jako że organizuje transport publiczny sama poprzez swój PKM

- Zmian w funkcjonowaniu spółki jako takiej nie przewidujemy - nie będzie nowych stołków ani w zarządzie, ani w radzie nadzorczej. Dlaczego? Bo to nie nowa spółka, ale jej nowa nazwa - kadencje dotychczasowych organów nie zostaną ani przedłużone, ani przerwane. Ja sam, jako przedstawiciel BZPG, z tytułu pełnienia funkcji przewodniczącego zarządu związku nie zarabiam ani grosza - podobnie jak pozostali wójtowie, burmistrzowie i starosta - pełniąc funkcję społeczni - dodaje przewodniczący zarządu BZPG.

- Nie wydajemy kokosów na przemalowywanie autobusów, co więcej pozyskujemy dodatkowe środki. Ostatnio zdobyliśmy blisko 23 mln zł na nowych 26 autobusów zasilanych CNG (gazem), a i mamy nowe pomysły w głowie. Jednocześnie wycofamy 17 najstarszych pojazdów pamiętających jeszcze początek lat 90-tych XX wieku. W kolejnej perspektywie finansowej liczymy na kolejny dopływ naszej autobusowej floty oraz wspólne projekty z sąsiadami - przede wszystkim miastami Bielskiem-Białą i Czechowice-Dziedzice. Ponadto mamy plany rozwojowe. Chcielibyśmy docelowo dogadać się z samorządem tych dwóch miast - najpierw w kontekście wspólnej siatki przewozów, potem wspólnych działań informacyjnych i marketingowych, a koniec końców - w zakresie wspólnego biletu - podkreśla Ostałkiewicz.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj