czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2020
  • 20 czerwca 2020
  • wyświetleń: 4862

Kolejne bezpośrednie połączenia kolejowe do Wiednia?

Czy bezpośrednie połączenie kolejowe Czechowic-Dziedzic z Wiedniem wzbogaci się o nowy pociąg? Jest na to szansa. Prywatny czeski przewoźnik RegioJet złożył do czeskiego regulatora rynku informację o planie uruchomienia połączeń nocnych Warszawa - Wiedeń, przez nasze miasto. Połączenie może wystartować najwcześniej w grudniu.

Reklama

regiojet
Powrócą bezpośrednie połączenia kolejowe do Wiednia? · fot. RegioJet.pl


Według dokumentu, pociąg mógłby kursować codziennie i zabierać do 600 pasażerów.

Planowany termin uruchomienia połączenia to 10 grudnia 2020 roku. Pociąg miałby ruszyć z Wiednia o 21:20 m. in. przez Bratysławę, Stare Mesto, Prerow, Ostrawę, Bogumin, Czechowice-Dziedzice, Katowice i Częstochowę by dotrzeć do Warszawy Centralnej o 7:00. W drugą stronę pociąg miałby ruszyć o 21:15 z Warszawy Wschodniej i dotrzeć do Wiednia na 6:50.

Na stronach Urzędu Transportu Kolejowego nie ma jeszcze informacji o złożeniu podobnego wniosku dla polskiego odcinka trasy - jego pozytywne rozpatrzenie również będzie niezbędne do ewentualnego uruchomienia pociągu. Przewoźnik posiada certyfikat bezpieczeństwa i dokumenty wymagane dla uruchomienia pociągów na sieci PKP PLK w Polsce, ale musi uzyskać decyzje o otwartym dostępie do torów we wszystkich krajach, przez które chce uruchamiać połączenia.

mp / czecho.pl

źródło: Rynek Kolejowy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.