czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2348

188 nowych zakażeń koronawirusem na Śląsku w poniedziałek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek rano o 396 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju i o 188 kolejnych przypadkach w województwie śląskim. W szpitalu w Tychach zmarł 83-letni mężczyzna.

Reklama

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował, że zakażenie COVID-19 wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców województwa: 74 pracowników kopalń, 2 starszych mieszkanek Chorzowa, mieszkanki Będzina w sile wieku, 2 mieszkańców Katowic (kobieta i mężczyzna w sile wieku), 6 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 77, najmłodszy 36 lat), 3 mieszkanek powiatu będzińskiego (2 starsze i w średnim wieku), 16 mieszkańców (trwa weryfikacja danych), 7 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 53, najmłodszy 26 lat), 5 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 64, najmłodszy 22 lata), mieszkanki Raciborza, 3 mieszkańców Katowic w średnim wieku, 3 mieszkańców Siemianowic Śląskich (młody mężczyzna i 2 kobiety: młoda i w średnim wieku), mieszkanki powiatu bielskiego w średnim wieku, starszego mieszkańca Gliwic, 3 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (młoda kobieta i 2 mężczyzn: starszy i w średnim wieku), 2 mieszkańców Rudy Śląskiej (młody i starszy), mieszkańca Ornontowic w średnim wieku, 2 mieszkańców Zabrza (kobieta w średnim wieku i starszy mężczyzna), starszej mieszkanki powiatu gliwickiego, mieszkańca Świętochłowic w sile wieku, starszego mieszkańca Zawiercia, starszego mieszkańca Chorzowa, 30 kolejnych mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 66, najmłodszy 7 lat), nastolatki z powiatu tarnogórskiego, nastolatki z Chałupek, 2 kolejnych mieszkańców powiatu rybnickiego (nastolatek i młoda kobieta), młodej mieszkanki Gliwic, 3 mieszkańców Rybnika (w średnim wieku i 2 starszych), 2 kolejnych mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (nastolatek i kobieta w średnim wieku), 3 mieszkańców powiatu bielskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), mieszkańca Żor w sile wieku, 2 starszych mieszkanek powiatu żywieckiego, 3 kolejnych mieszkańców powiatu pszczyńskiego (młody i 2 starszych), starszego mieszkańca Zabrza i dziecka z Rudy Śląskiej. Łącznie mamy 11 030 potwierdzonych przypadków zakażeń w województwie śląskim.

102 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. Tylko 3 z nich wymagało leczenia szpitalnego, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach pod nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy ozdrowieniec ma 91 lat i mieszka w powiecie bielskim, najmłodsi ozdrowieńcy mają rok i mieszkają w Rybniku. Obecnie mamy już 3012 mieszkańców, którzy wyzdrowieli z Covid-19.

Mamy 396 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (188), łódzkiego (73), mazowieckiego (56), wielkopolskiego (17), podkarpackiego (14), świętokrzyskiego (14), podlaskiego (13), małopolskiego (9), opolskiego (8), zachodniopomorskiego (2), lubelskiego (1) i lubuskiego (1).

Resort poinformował również o śmierci 9 osób zakażonych groźnym wirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 57-K Bolesławiec, 92-K Opole, 69-K Szczecin, 65-M, 71-M Warszawa, 66-M, 83-M Tychy, 70-M Rydułtowy, 84-K Gdańsk. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 29 788/1 256 wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

ar / czecho.pl

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj