czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2055

Wydano ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem

Za nami:

Dzisiaj może mocno padać! IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem dla całego województwa śląskiego.

Reklama

burza, piorun
fot. pixabay.com


- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - informuje Witold Wiążewski, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 10.00 w środę, 17 czerwca do czwartku, 18 czerwca do godziny 6.00.

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało również ostrzeżenie hydrologiczne przed możliwymi podtopieniami. - W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych bądź alarmowych - poinformował Przemysław Plewa, synoptyk IMGW-PIB.

Informacja ostała wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występią lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

mp / czecho.pl

źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.