czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 czerwca 2020
  • 22 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1599

Zarząd Powiatu Bielskiego otrzymał wotum zaufania

Przybywa mieszkańców powiatu, przybywa też podmiotów gospodarczych działających na naszym terenie. Na sesji Rady Powiatu przedstawiono raport o stanie powiatu za 2019 r.

Reklama

Zarząd Powiatu Bielskiego otrzymał wotum zaufania
Zarząd Powiatu Bielskiego otrzymał wotum zaufania · fot. Powiat Bielski


Liczb było więcej, przytoczymy tylko dwie. Na koniec zeszłego roku w powiecie bielskim zameldowanych było prawie 166 tysięcy ludzi! Co cieszy, ta liczba stale rośnie od ponad 20 lat. W 2019 r. zarejestrowało się ponad 1400 nowych podmiotów gospodarczych, co z kolei świadczy o tym, że osiedlają się u nas ludzie przedsiębiorczy. Radni jednogłoście przegłosowali wotum zaufania dla Zarządu Powiatu.

Rada Powiatu pozytywnie zaopiniowała także sprawozdanie z wykonania budżetu za poprzedni rok i udzieliła absolutorium dla Zarządu Powiatu. Tu także radni byli wyjątkowo jednomyślni.

- Wynik głosowań nie tylko zobowiązuje, ale napełnia też trochę radością. To dobre podsumowanie współpracy i zgody w zarządzie. 2019 rok na pewno był dobry pod względem gospodarczym. Oczywiście, mamy wiele swoich uwarunkowań, uważamy że podatek powinien być większy, że zadania które nakładane są na samorząd bardzo nas obciążają, bo nie idą za nimi środki. Słyszę, że powinniśmy być odważniejsi, ale zawsze mam w tyle głowy, że może być gorzej. To niestety teraz się dzieje- upadają firmy, zwalniani są pracownicy. To wszystko będzie wiązało się z podatkami, które na pewno będą mniejsze, a przecież zadania zostają - komentuje starosta Andrzej Płonka.

mp / czecho.pl
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.