czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2160

Chcesz pozyskać dotację? LGD Ziemia Bielska planuje nabory

Jeśli masz pomysł, chcesz działać i interesuje Cię to co dzieje się w Twojej najbliższej okolicy, ale potrzebujesz wsparcia w postaci doradztwa i dotacji z funduszy przeznaczonych na rozwój obszarów wiejskich, to szansa na ich otrzymanie pojawi się już w wkrótce.

pieniądze, kasa, dofinansowanie, dotacja, wypłata
fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska planuje ogłoszenie naborów wniosków w ramach realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2023. Tym razem o pomoc będzie można ubiegać się w zakresie:
  • podejmowania działalności gospodarczej - turystyka i usługi czasu wolnego,
  • podejmowania działalności w ramach - usługi dla społeczności,
  • rozwijania działalności gospodarczej - usługi dla społeczności,
  • zachowania materialnego dziedzictwa lokalnego,
  • zachowania niematerialnego dziedzictwa lokalnego.


Formą wsparcia dla podejmowania działalności gospodarczej jest premia w wysokości 50 000 zł, wypłacana w dwóch transzach (40 000 i 10 000 zł), natomiast dla rozwijania działalności gospodarczej i zachowania dziedzictwa lokalnego - refundacja poniesionych kosztów kwalifikowalnych do kwoty 300 000 zł (limit nie dotyczy jednostek samorządu terytorialnego). Poziom dofinansowania zależy od rodzaju Wnioskodawcy: dla przedsiębiorców do 65%, dla osób fizycznych i podmiotów nieprowadzących działalności gospodarczej-aż 95%, natomiast dla gmin i jednostek im podległych - do 63,63%

Z udziału w konkursach mogą skorzystać mieszkańcy naszego regionu (Bestwiny, Buczkowic, sołectw Gminy Czechowice-Dziedzice: Bronowa, Ligoty, Zabrzega; Jasienicy, Jaworza, Kóz, Porąbki, Wilamowic i Wilkowic), jednostki samorządu terytorialnego i jednostki im podległe oraz organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy - pod warunkiem, że ich siedziba lub miejsce wykonywania działalności gospodarczej znajdują się na naszym obszarze.

Termin planowanych naborów wniosków z powodu zagrożenia epidemiologicznego w naszym kraju może ulec zmianie. Wszelkie informacje będą zamieszczane na stronie internetowej Stowarzyszenia (www.ziemiabielska.pl), profilu w serwisie Facebook (LGD Ziemia Bielska), udzielane telefonicznie pod numerem 33 818 34 11, lub po wcześniejszym umówieniu spotkania w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Tadeusza Regera 81 w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.