czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 czerwca 2020
  • 21 czerwca 2020
  • wyświetleń: 7777

[WIDEO] Pół sekundy do Mistrza Świata. Czechowiczanin w kartingu

Prawdziwą "gratką", cieszącą się niesłychaną popularnością wśród mieszkańców naszego miasta i nie tylko, były niegdyś wyścigi kartingowe, a zawodnicy miejscowego RKS-u reprezentujący tą sekcję, zdobywali nawet tytuły Mistrzów Polski. Dzisiaj do tej tradycji nawiązuje Oliwier Kobiela, młody kierowca kartingowy z Czechowic-Dziedzic.

oliwier kobiela
Oliwier Kobiela


Oliwier Kobiela to 13-letni zawodnik V-kart Racing Team. Zaczął się ścigać wyczynowo w mistrzostwach polski "Rotax Max Challenge Poland" w 2019 roku. - Wcześniej ścigałem się dwa lata na hali ale brakowało mi prędkości - mówi Oliwier.

W zeszłym roku najlepsze miejsce Oliwiera w zawodach Pucharu Polski to szósta lokata. - Ponoć nie ma zawodnika, który w tym sporcie wygrał w pierwszym sezonie. Swoje trzeba wyjeździć - tak twierdzi szef oraz mechanik teamu V-kart Racing Team. - Trzeba mieć szczęście, gokart musi być doskonale przygotowany, a przede wszystkim trzeba mieć silną głowę - dodaje.

Oliwier Kobiela podczas wyścigu
Oliwier Kobiela podczas wyścigu


Na koniec zeszłego sezonu Oliwier Kobiela wraz ze swoim zespołem wybrał się na "Rok Cup Super Final" we Włoszech, gdzie podczas jednego z treningów zabrakło mu trochę ponad pół sekundy do Mistrza Świata. Oliwier dostał się tam do 60 najlepszych kierowców na świecie! To były jego pierwsze tak wielkie zawody, gdzie startowało ponad 400 zawodników.

- Niestety koszty ścigania we Włoszech są powalające i ciężko o takie środki... Oczywiście w Polsce nie jest tanio tym bardziej, że Oli w tym sezonie startuje w podwójnych mistrzostwach Polski w kategorii "Mini Rok Cup Poland" oraz "Rotax Max Challenge Poland". Minimum trzeba zaliczyć 13 startów - mówi Bartek Kobiela, tata Oliwiera. - W sezonie 2020 chcemy wypaść jak najlepiej i walczyć o tytuł Mistrza Polski kategorii mini. Warto wiedzieć, że Oliwier jako jedyny kontynuuje dawną tradycję kartingu naszego miasta, a byliśmy przecież silni w tym sporcie - dodaje.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.