czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2020
  • wyświetleń: 4630

Rozstrzygnięto konkurs Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem

16 czerwca br., ze względu na ograniczenia sanitarne w formie zdalnej, przeprowadzono konkurs finałowy programu edukacyjnego "Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem" w edycji trzeciej . Podstawą oceny prac projektowych były przesłane przez zespoły szkolne prezentacje.

Projekt, edukacja, zdolni
Ruszył projekt "Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem" · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W konkursie wzięło udział 14 szkół podstawowych z gminy Czechowice-Dziedzice, zgłoszono 30 zespołów projektowych i 90 uczestników.

Przedstawione prace oceniała Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Urzędu Miejskiego, spółki Lotos Terminale oraz Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych.

Po dogłębnej obserwacji i analizie wyłoniono zwycięzców:

W kategorii klas I - III:

  • I miejsce Szkoła Podstawowa w Zabrzegu " Chcemy dobrze wyrosnąć jak chleb" opiekun Urszula Brzóska
  • II miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bronowie "Tropem leśnych zwierząt" opiekun Katarzyna Derlich
  • III miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach "Proszę? Co? Słucham?" opiekun Beata Dygowska


W kategorii klas IV - VIII

  • I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach "Ziołowe laboratorium" opiekun Agnieszka Łukaszek
  • II miejsce Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach " Góra turystyczna- czechowicki wehikuł czasu" opiekun Paulina Chlebek
  • III miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach "Modelowanie zjawisk naturalnych" opiekun Małgorzata Wątor


W uznaniu za najlepsze efekty końcowe prac projektowych nagrodę zespołową w formie pucharu przyznano Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach.

Program edukacyjny "Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem" to wspólne przedsięwzięcie Gminy Czechowice-Dziedzice, reprezentowanej przez Zespół Placówek Oświatowych oraz Grupy LOTOS SA, będącej partnerem strategicznym realizowanego projektu. Celem programu jest wzmocnienie systemowych działań na rzecz opieki nad uczniem zdolnym w czechowickich szkołach podstawowych, identyfikacja uczniów zdolnych, wsparcie działań środowisk nauczycielskich, kształtowanie myślenia naukowego oraz promocja wykorzystania metody projektowej w edukacji w szkołach podstawowych.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.