czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 marca 2003
  • wyświetleń: 763

Coraz więcej jedynek

Coraz więcej jedynek mają na zakończenie semestru uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w powiatach pszczyńskim, cieszyńskim, żywieckim, bielskim oraz w samym Bielsku. Jak mówi dyrektor delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej Józef Szczepańczyk, w wyniku przejęcia przez licea i technika uczniów, którzy kiedyś trafiliby do zasadniczych szkół zawodowych, znacznie obniżyła się średnia ocen podsumowujących wyniki uczniów za pół i cały rok nauki. Dotyczy to również pierwszego półrocza bieżącego roku szkolnego. Uczniowie chcą uzyskać średnie wykształcenie, nie wszyscy jednak są w stanie ukończyć szkołę maturalną.

O problemach związanych z naborem uczniów do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz o tym, co robić by podnieść poziom nauczania, przedstawiciele Śląskiego Kuratorium Oświaty, władz samorządowych oraz dyrektorzy tych szkół rozmawiali już w powiecie cieszyńskim. W piątek tego typu spotkania odbędą się w Bielsku-Białej i Żywcu, a w przyszłym tygodniu w Pszczynie.


Iza / Mega FM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.