czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2020
  • 23 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2779

Od 22 czerwca możemy podróżować nowymi autobusami PKS

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj

Dziś na drogi regionu wyjechały nowe autobusy marki Solaris Urbino, które reprezentują barwy PKS Bielsko-Biała. 13 ekologicznych pojazdów, dla których paliwem jest CNG, zasiliło szeregi bielskiego przewoźnika kilka tygodni temu. Teraz, po wszystkich dopuszczeniach do ruchu oraz szkoleniach kierowców, Solarisy zaczynają wozić pasażerów.

Reklama

Loading...


Wszystkie Solarisy to 12-metrowe autobusy, które przewiozą jednorazowo w komfortowych warunkach 90 pasażerów. Autobusy są wyposażone w klimatyzację, monitoring, wi-fi, gniazdka na USB, mają przyciemniane szyby i są niskopodłogowe. Na inwestycję wartą 32 mln zł udało się pozyskać środki unijne. W Bielsku-Białej przy ul. Legionów powstaje stacja do tankowania pojazdów na gaz ziemny.

Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny tworzy 9 gmin powiatu bielskiego oraz Starostwo Powiatowe z Bielska-Białej. Obecnie autobusy bielskiego PKS wożą pasażerów po całym powiecie bielskim, dojeżdżając do Łodygowic i Czernichowa na Żywiecczyźnie, do Chybia na Śląsku Cieszyńskim oraz do Andrychowa i Osieka w Małopolsce.

mp / czecho.pl

źródło: PKS Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj