czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2511

To ich codzienność, dlatego pomagają niepełnosprawnym

- Czujemy się potrzebni, mamy wpływ na sprawy dotyczące niepełnosprawnych mieszkańców naszego powiatu - mówi Beata Krzych, pedagog specjalny i mama dziecka niepełnosprawnego, członek Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Właśnie rozpoczęła się kolejna kadencja ciała, które doradza władzom Powiatu Bielskiego.

To ich codzienność, dlatego pomagają niepełnosprawnym
To ich codzienność, dlatego pomagają niepełnosprawnym · fot. Powiat Bielski


- Są to reprezentanci tego środowiska: rodzice dzieci niepełnosprawnych, sami niepełnosprawni, ale też działający na rzecz niepełnosprawnych lub osoby zawodowo pracujące z nimi - mówi Katarzyna Olszyna, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Rada składa się z 5 osób, a jej skład nie zmienił się w porównaniu do poprzedniej kadencji.

Beata Krzych, dla której będzie to druga kadencja dobrze ocenia współpracę z pracownikami starostwa. Rada opiniuje m.in. kwestie dofinansowań. - Dyskusje w samej radzie są gorące. Turnusy rehabilitacyjne są ważne, ale jako matka i jako nauczyciel dzieci głęboko upośledzonych wiem, że pieluchomajtki, ortezy, łóżka rehabilitacyjne, czy materace przeciwodleżynowe są niezbędne do codziennego funkcjonowania i godnego życia - mówi Beata Krzych.

Członkowie rady przyznają, że epidemia koronawirusa mocno odbiła się na życiu mieszkańców niepełnosprawnych, szczególnie tych z obniżoną odpornością. Nagle zostali odcięci od warsztatów i wyjazdów, to dla nich i ich rodzin trudna sytuacja.

Członkowie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych: Katarzyna Stanclik (rekomendowana przez samorząd gminy Bestwina), Beata Krzych (rekomendacja gminy Kozy), Helena Byrdy-Przybyła (rekomendacja gminy Szczyrk), Katarzyna Szkotak (rekomendowana przez stowarzyszenie "Wsparcie" z Czechowic-Dziedzic) oraz Jan Tarnawa (rekomendowany przez Polski Związek Niewidomych Koło Ziemskie Bielsko-Biała i gminę Szczyrk).

mp / czecho.pl
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.