czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3196

W tym roku bez zmian księży w gminie Czechowice-Dziedzice

Zwykle w sierpniu w diecezji bielsko-żywieckiej dochodzi do zmian na stanowiskach proboszczów oraz wikariuszy. Rotacje te są ogłaszane jeszcze w czerwcu. Jednak w tym roku żaden z księży posługujących w gminie Czechowice-Dziedzice nie zmieni swojej parafii.

diecezja
fot. Diecezja bielsko-żywiecka


Ksiądz Piotr Pietrasina, administrator parafii p.w. św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach został mianowany jej proboszczem. Na swoją pierwszą parafię został skierowany ks. Jakub Michalik pochodzący z parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach Południowych - będzie on wikariuszem w parafii p.w. św. Floriana w Żywcu Zabłociu.

Do zmian dojdzie za to w gminie Bestwina. Ks. Szymon Czauderna został przeniesiony z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie do Parafii św. Marcina w Jawiszowicach, gdzie zostanie proboszczem. Na jego miejsce zostanie skierowany ks. Adam Wandzel z parafii św. Marcina w Pisarzowicach.

mp / czecho.pl
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.