czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3505

4,5 mln zł dla gminy w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych

Gmina Czechowice-Dziedzice otrzymała ponad 4,5 miliona złotych z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych. Symboliczny czek z rąk ministrów Stanisława Szweda i Grzegorza Pudy otrzymał w Starostwie Bielskim burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut.

4,5 mln zł dla gminy w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych
4,5 mln zł dla gminy w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych · fot. Powiat Bielski


Jak mówił Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki socjalnej pieniądze można wydać na rozpoczęte już przedsięwzięcia oraz te, które mają ruszyć w tym roku. Można je przeznaczyć na wkład własny przy inwestycjach, na które pozyskano środki zewnętrzne. W skali kraju na tzw. "Tarczę dla samorządów" przeznaczono 6 mld zł. - Wnioski będą bardzo proste. Czas na ich złożenie będzie w sierpniu, a po miesiącu pieniądze trafią do samorządu - mówi Jan Chrząszcz, wicewojewoda śląski.

- Dziur inwestycyjnych w naszym budżecie jest tak wiele i na tak długie lata, że ja nie mam najmniejszych problemów z zagospodarowaniem tych pieniędzy. Będziemy jeszcze przekonywać, aby można było rozliczyć te środki w ciągu 2 lat - mówi starosta Andrzej Płonka.

Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut przyznaje, że jest to wsparcie na miarę obecnych potrzeb. Na konto czechowickiej gminy ma trafić prawie 4,5 mln zł. - To pierwsza taka kroplówka samorządowa od 14 lat, kiedy jestem burmistrzem. W związku z niższymi wpływami z podatków PIT i CIT do naszego budżetu sytuacja jest bardzo trudna. Mimo to, nie wycofaliśmy się z żadnej zaplanowanej inwestycji, ponieważ wiązałoby się to ze zwrotem pozyskanych dotacji - mówi burmistrz Błachut.

mp / czecho.pl
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.