czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2484

Kolejna partia kompostowników trafiła do mieszkańców gminy

Zakończyła się kolejna akcja przekazywania kompostowników mieszkańcom gminy Czechowice-Dziedzice - informuje czechowickie Biuro ds. Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego. W czerwcu do właścicieli domów jednorodzinnych trafiło kolejnych 160 kompostowników.

kompostownik
Kolejna partia kompostowników trafiła do mieszkańców gminy · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Właściciele domów jednorodzinnych, chcący zagospodarować odpady biodegradowalne powstające w ogrodzie i kuchni, po raz kolejny mieli możliwość złożyć w Urzędzie Miejskim wniosek o użyczenie kompostownika. Kompostowniki o pojemności 800 litrów zostały udostępnione bezpłatnie, na podstawie zawartej na okres 5 lat umowy. Po tym okresie kompostowniki przejdą na własność użytkowników.

Przypominamy mieszkańcom, że kompostowanie to najlepszy sposób, żeby otrzymać własny materiał do użyźniania gleby, a przy tym zagospodarować odpady, które powstają w naszej kuchni czy ogrodzie. Zamiast oddawać część odpadów organicznych w pojemniku na odpady BIO lub do PSZOK, można je kompostować i w ten sposób wykorzystać w ramach własnego gospodarstwa domowego.

W ramach prowadzonej od 2017 roku akcji, do mieszkańców gminy trafiło dotąd w sumie 1 860 sztuk kompostowników. Oznacza to, że w zakupione przez gminę kompostowniki wyposażona jest już co czwarta, znajdująca się na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice, nieruchomość zabudowana domem jednorodzinnym.

mp / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.